Fahriye A.

Öncelikle Merhaba

Bu yazıyı yazmamın sebebi doktorum Selim Bey’e teşekkür etmek ve diğer insanlara yardımcı olabilmektir. Benim ayağımın altında topuğuma yakın yerde ağrı oluştu ve birçok doktora gitmeme rağmen bir sonuç elde edemedim. Dört sene içerisinde ağrılarım artmaya başladı ve ağrıdan yürüyemez hale geldim. Uzun süren araştırmalar sonucunda Selim Muğrabi’ye muayene olmaya karar verdim. Selim Bey ağrının düztabanlıktan kaynaklandığını ve ameliyat olmam gerektiğini söyledi. Ameliyat oldum ve ameliyat sonrasında çok kısa sürede ağrılarımdan kurtuldum. Selim Bey işini severek yapan alanından uzman birisi doktoruma ve ekibine çok teşekkür ederim.


Meltem Cengiz

Benim ayağımda morton nöroma rahatsızlığı vardı. Dört defa ameliyat oldum ancak şikayetlerim geçmedi. Selim Bey’e geldiğimde tekrar ameliyat olmam gerektiği söylendi ve bu seferde Selim Bey’de ameliyat oldum. 23 şubatta ameliyat olduktan sonra ufak tefek ağrıların dışında bir sorunla karşılaşmadım. İhtiyaç duyduğumda Selim Bey sabırla ve güler yüzle beni dinledi ve ağrılarımın giderilmesine yardımcı oldu. Ameliyat sonrası beni arayarak durumumu sormaları da bu işi ticaret mantığı ile değil insan sağlığına önem veren, insana değer veren bir mantalite ile yaptıklarını gösteriyor. Doktorum Selim Muğrabi’ye ve ekibine çok teşekkür ederim.


Vedia Ç.

84 yaşında merkezimize başvuran Vedia teyze’nin ayaklarında yılların yorgunluğunun yanı sıra başta başparmak çıkıntısı “halluks valgus” olmak üzere çekiç parmak gibi ayak sorunları mevcuttu. Kendisini doktorumuz Op.Dr. Selim Muğrabi 14 Mart tarihinde ameliyat etti ve şuan Haziran 2018 itibariyle gelinen durumda Vedia teyzemizin ayak sorunları tamamen geçti ve iyileşme süreci tüm hızıyla devam etmekte.

 


Fatih Kot

Öncelikle herkese merhaba,  bu yazımı yazmamın sebebi doktoruma teşekkür etmek ve diğer insanlara yardımcı olabilmektir. Benim ayağımın altında topuğuma yakın yerde ağrı oluştu ve bir sürü doktor gitmeme rağmen hiç bir sonuç elde edemedim ağrılarım günden güne arttı ve artık yürüyemez hale gelmiştim bu süreç 4 seneyi buldu ve hiç bir çare bulamamıştım. Araştırmalarım sonucu bulduğum, Dr. Selim Muğrabi’ ye muayene olmaya gittim ve hayatımın dönüm noktası oldu. Selim Bey gerçekten işinde ve kendi alanında çok deneyimli biri, yaptığı muayene sonucu ağrının düz tabandan kaynaklandığını ve ameliyat ile ağrının ortadan kalkacağını söyledi, doktoruma güvenerek ameliyat olmaya karar verdim ve başarılı bir ameliyat geçirdim kısa bir sürede, yıllarca çektiğim ağrıdan kurtuldum. Selim Bey’e  ve ekibine buradan çok teşekkür ediyorum.


Başak Ceyla Erciyas

Yüksek tempolu iş yaşantısı ve haftada ortalama 4 gün spor yapan aktif biri olarak Halluks Valgus sorununu çözmem gerekiyordu.
Aksi taktirde sorun ilerlediğinde ameliyatım zorlaşacaktı.
Ameliyat sonrasının çok ağrılı geçmesi ve olası komplikasyonlardan ürktüğüm için doğru adresi bulma çabasındaydım.
Bir senelik sürede birçok doktor ile görüştüm. Ameliyat olmam gerektiği kesindi.
Fakat bir türlü ameliyatı yapacak doktorun kim olacağı ile ilgili kararı verememiştim.
Selim Bey’e güvenip tercih etmemin iki nedeni var.
Birincisi olaylara yaklaşırken sorunu o an için çözmenin ötesinde sorunun kaynağına inip kökten çözmek ile ilgili göstermiş olduğu yaklaşım.
İkincisi ise işini tutku ile yapması.
İki ayağımdan da ameliyat olalı dokuz gün oldu. 4 gecelik hastane sürecinden sonra evde dinlenme sürecindeyim.
Ağrım hiç olmadı. Ameliyattan 2 gün sonra da özel ayakkabılarımla rahatlıkla öz bakımımı yapar hale geldim.
Selim Bey’i örnek iş disiplini ile en değerli şey olan insan sağlığına yaptığı katkı için tebrik ederim. Başarılı ameliyatı için ise çok teşekkürler.
Tabi ki sevgili Bahar Hanım’ı da yazmadan geçemeyeceğim. Genç yaşında işine duyduğu tutku ve üstün iş performansı ile kocaman bir alkışı hak ediyor.


Işık Ünsaldı

Yaklaşık 30 yıldır ayaklarımda giderek artan Halluks Valgus ‘a bağlı sorunlar beni sonunda bir çözüm yolu arayışına götürmüştü.Fakat bu süreçte bunun hiç de kolay olmadığını tekrar tekrar gördüm. Gerek tedavisinin gerek bunu gerçekleştirecek olan doktor ve ekibinin ne kadar önemli olduğu ortadaydı. Bu endişelerim ve arayışlarım nedeniyle de bayağı bir zaman kaybettim.
Bir gün şans eseri annemin televizyonda Selim Bey’in katıldığı bir programı izlemesi ise benim için sanki bir kapıyı açmış oldu. Fulya Ayak Cerrahisi’nin internet sitesinde Selim Bey’in açıklamalarını ve bu süreci atlatan hastalarının görüşlerini okuyunca doğru adreste olduğumu düşünmeye başladım.
Kendisi ile yüz yüze gelince her şey daha netleşti. Selim Beyin o güven veren yapısı , konuya hakimiyeti , samimiyeti benim için uzun süren arayışı bitirmişti. Sanki hafiflemiştim.
Ameliyat için 16.06.2017 tarihini ve Taksim Acıbadem Hastanesi’ni belirlememiz üzerine her şey daha da hızlandı. Bu süreçte gerek Selim Bey gerek Bahar Hanım çok yardımcı oldular.Aklıma takılan soruları kısa sürede samimiyetle cevapladılar.Her şey sanki bu zamanı bekliyormuş gibi yolunda gidiyordu.
Daha önce ameliyat olmama rağmen güven duygusu ile o gün rahat bir şekilde ameliyata girdim. Sonraki 24 saat Selim Bey ve Bahar Hanım’ın takibi ile geçti.Biraz ağrım oluyordu ama o da verilen ilaçlarla ve hastane personelinin yakın ilgisi ile hafifliyordu. Ertesi sabah pansumanım yapıldı ve botlarım sayesinde tuvalete kadar gidebildim. İlerleyen saatlerde ise Bahar Hanım’ın yönlendirmeleriyle hastane koridorunda uzun bir yürüyüş yapabildim.
Ertesi gün taburcu oldum ve neredeyse ağrılarım yok olmuştu.Böylece botlarım ile olan üç haftalık süreç başladı.Gece yatarken bile ayağımdan botlarımı çıkaramamanın sıkıntılarını biraz yaşamış olsam da kimseye ve hiçbir şeye ihtiyaç duymadan yürüyor olmak büyük moral kaynağıydı.
Üç hafta sonra dikişlerim de alınınca sırasıyla terlik ve spor ayakkabı ile geçirdiğim süreçler başladı. Hepsinde de Bahar Hanım ve Selim Bey ile diyalog halindeydik , sürekli takipteydiler ve beni yönlendiriyorlardı.
Şu anda sekiz ayım bitmiş durumda ve ben iyi ki bu kararı vermişim diyorum. Öncelikle Selim Beye , Bahar Hanım’a ve tüm ekibine tekrar çok teşekkür ederim.Bundan sonra hayatımda ayrı bir yerleri olacak. İyi ki varlar ve iyi ki onları tanımışım.
Bu yolda olan herkese sağlıklı ve huzurlu günler diliyorum. Sevgilerimle.


Ayşe Karabıyık

Merhabalar 54 yaşındayım ayağımın altındaki kasın çalışmaması sebebiyle farklı tarihlerde Dr. Selim Muğrabi tarafından her iki ayağımda başarılı bir ameliyat geçirmiştim.

Son iki yıldır ayak parmaklarımda rahatsızlık oluştu Ankara ve İzmir’de farklı ortopedi ve travmatoloji doktorlarına gittim Dr. Selim Bey tarafından tanısı konulan rahatsızlığımın bulunmadığını söylediler sadece egzersiz ve ağrı kesici önerdiler.

Fakat benim rahatsızlığım ilerliyor ve hayatımı kısıtlıyordu. Doktorumu aradım beni ameliyat konusunda bilgilendirdi 3 ay sonra rahatsızlığımdan kurtulacağımı söyledi Doktorumun engin bilgisi ve tecrübesine güvenerek yaklaşık 3 ay sonra Taksim Acıbadem Hastanesinde Halluks valgus, Halluks Rigidus  ve Bunionette deformitesi rahatsızlığımdan dolayı ameliyat oldum. Her iki ayak başparmak ve küçük parmaklarıma vida koyuldu. Ameliyatım çok başarılı geçmişti ameliyat sonrasında doktor bey ve Bahar hanımın tavsiyelerine uydum.

Şu an ağrılarımdan hiç eser kalmadı ileride daha iyi olacağını umuyorum. Beni sağlığıma kavuşturarak hayatımın daha kaliteli seviyeye ulaşmasını sağlayan sevgili doktorum iyi ki varsın ellerinin dert görmesin, sevgili bahar gülen yüzün hiç solmasın ayrıca Fulya Ayak Cerrahisi çalışanlarına çok teşekkür ederim.

Ayak rahatsızlığı çekenlerin mutlaka Dr. Selim Muğrabi’ye gitmelerini öneririm.

Sevgiler, Saygılar


Barkın Elmas

Merhaba,

Uzun süreden beri sol ayağımda aşil tendonu bölgesinde oldukça ağrı yapan ve hayat kalitemi önemli ölçüde etkileyen Haglund Deformitesi rahatsızlığı nedeniyle, bir tavsiye üzerine Dr. Selim Muğrabi’ye ulaştım. Doktor Bey muayeneden sonra süreç konusunda oldukça detaylı bir bilgilendirme yaptı ve bu sayede ameliyat olma konusunda kafamda hiç bir şüphe kalmadı ve en uygun zamanda ameliyat oldum. Taksim Acıbadem Hastanesi’nde yapılan ameliyat oldukça rahat geçti. Sonrasında ayağım bir süre alçıda kaldı ve daha sonra catwalker kullanmaya başladım ve aynı anda da fizik tedavi desteği verildi. Tüm süreç boyunca Doktor Selim Bey ve Bahar Hanım ile sürekli iletişimde kaldık. Her 3 haftada bir muayeneye geldim. Bu sayede olabilecek en kısa sürede tekrar sağlıklı bir şekilde işimin başına döndüm. Bu süreçte Doktor Selim Bey ve Bahar Hanım başta olmak üzere tüm Fulya Ayak Cerrahi Merkezi çalışanlarına gerçekleştirdikleri başarılı operasyon, ameliyat sonrası verdikleri tam destek ve hiçbir zaman eksik etmedikleri güler yüzleri için teşekkür ederim.


İclal Yüce

Deprem sonrası ayak parmağı amputasyonumu yapan değerli doktorumun sizi bana tavsiye etmesi en büyük şansım oldu. Merkezinizde yapılan ayak bakımı ve tabanlıkla başlayan ve sonrasında yapmış olduğunuz ameliyat ile benim daha çok ileriye doğru adımlar atmamı  sağladığınız için çok teşekkür ederim. Verdiğiniz güven ve samimiyetinizle benim öz güvenimi arttırdığınızı da belirtmek isterim. Siz ve ekibinize tekrar teşekkür eder saygılarımı sunarım.


Meral Ocak

Sayın Dr. Selim Muğrabi

Geçirmiş olduğum başarısız bir ameliyattan sonra, şifalı ellerinizle yaptığınız 2. ameliyatım sayesinde çok iyiyim, şu anda hiçbir problemim yok  ve kolaylıkla yürüyebiliyorum, ayni zamanda  bana manevi olarak da çok yardımcı oldunuz, size sonsuz  teşekkür ederim, ayrıca bana her zaman şefkatle davranan Bahar hanıma da teşekkür eder, sevgilerimi iletirim.


Merve İnce

Merhabalar,

Ayak bileklerimdeki artan ağrı nedeniyle hayat kalitem iyice düşmüştü. Selim bey ile tanıştım ve işini aşkla yapan insanların gerçek olduğuna inandım! 2017 Şubat ayında iki ayak bileğimde yan bağ kopması nedeniyle Selim bey’e ameliyat oldum. Şu an “Selim bey’i keşke bu kadar ağrı, acı çekmeden önce bulsaymışım ve ameliyatımı olsaymışım” diyorum.. Ameliyatla ve sonrasıyla ilgili ne bilgi verdilerse o oldu. Hastanın doktoruna güvenmesi çok önemli. Selim bey bunu çok doğal bir şekilde sağlıyor. Sizinle konuşuyor, sizi dinliyor. Olanları, olabilecekleri anlatıyor, bir bir bıkmadan, sıkılmadan. Her aradığımda ulaştığım ve sorularımı sıkılmadan güler yüzlü cevaplayan Bahar hanım ve Sedat bey, sizlere de teşekkürler. Selim bey, elleriniz dert görmesin siz hep böyle severek yaptığınız işle şifa dağıtmaya devam edin. İyi ki varsınız.


Zeynep Feryal Gözen

Uzun zamandır ayaklarımdan rahatsız olmama rağmen hiçbir şekilde ameliyat olmayı düşünmemiştim. Ayaklarımdaki şikayet artınca bir tavsiye ile Dr. Selim Bey’e muayeneye gittim. Acil ameliyat kararı aldık. Hastalığım çok ilerlemişti. Doktorumun konuşmaları beni çok etkilemişti. Hiç tereddüt etmeden kabul ettim. Bir süre sonra ameliyat oldum. 2 gün hastanede kontrol altında kaldım, daha sonra eve çıkarıldım. Bana özel olarak yapılan kalıp botlarım giydirildi. Bir süre sonra bu kalıpları sürekli kullandım. Verilen ilaçlarımı da düzenli bir şekilde kullandım. Ameliyattan sonra bir hafta ağrılarım çoktu ve sıkıntı yaşadım. Şu an 6. ayımı geride bıraktım. Ve iyi ki ameliyat olma kararı almışım diyorum. Düzenli olarak rutin kontrollerime gidiyorum film çektiriyorum, doktorum kontrolü elden bırakmıyor. ? Kalıp botları kullanmayı bıraktım. Doktorumun tavsiyesiyle  önerdiği ayakkabı ve terliği kullanıyorum. Artık hem ayaklarımın görüntüsünden memnunum hem de yürüyüşümden. Zaman geçtikçe daha iyi olacağını biliyorum. Buradan doktoruma ve ekibine bir kez daha teşekkür ediyorum.


Seval Şenol

Nisan 2017 tarihinde ayaklarımdaki ağrı ve yürüme zorluğu nedeniyle Dr. Selim Bey’e gittim. Aşil tendonum çalışmıyor, tabanım  çökmüş, içe basmamdan dolayı topuğum dışarı kaymıştı. Yapılan muayene ve incelenen tetkikler sonrasında Dr. Selim Bey artık ameliyat zamanımın geldiğini söyledi. Önümde zor ve uzun bir ameliyat süreci beni bekliyordu. Karar vermek için bir dakika bile düşünmedim. Selim Bey yapılacaklar ve süreç hakkında çok güzel bilgilendirdi. Ben soru sormadan neler yaşayacağımı tek tek anlattı. 3 Mayıs 2017 tarihinde Taksim Acıbadem Hastanesi’nde ameliyat oldum. Tendon transferi yapıldı dışa kayan topuk kemiğim  kesilerek  düzeltildi. 5 gün  hastanede yattım. Bu süre içerisinde Dr. Selim bey hafta sonu da dahil olmak üzere her gün ziyaretime geldi ve bilgilendirdi. İlk 3 haftalık  süreyi dizime kadar alçıda geçirdim. Sonra yarım alçı ve camwalker kullanmaya  başladım. 3 haftada bir kontrole gittim. 2 ay sonunda 25 seans sürecek fizik tedavim başladı. Çok başarılı geçmiş bir ameliyat ve sonrasında doğru fizik tedavi ile 6 ay sonra işime geri döndüm. İşim sürekli ayakta ve koşuşturma gerektiği için dönüş sürem uzadı. Masa başı çalışsam 3 ay sonunda başlayabilirdim. Tabanlık kullanmaya ve doktor kontrollerine devam ediyorum. Doktor Selim Bey çok bilgili, kibar, güler yüzlü, güven veren, açık ve net iletişimi ile hastasını  çok rahatlatıyor.

Ve tabi ki diğer kahramanım  Bahar… Her zaman güler yüzlü, sıcak, rahatlatıcı, sabırlı ve yardımcı. Tüm süreçte büyük motivasyon kaynağı gecenin 3’ünde bile yazdığınız mesaja hemen dönerek size çözüm bulmaya çalışan, hastanede yatarken moraliniz tükendiğinde her gün sizi ziyaret ederek destek olan. Ekip olmanın ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gösteren Fulya Ayak Cerrahi Merkezi bütün çalışanları. Sizlere de çok teşekkür ediyorum iyi ki varsınız.


Cemre Yeniay

Herkese Merhaba..

Ben Acıbadem Hastanesi’nde anestezi teknikeri olarak çalışıyorum. Yıllardır Halluks Valgus problemi yaşıyordum ve ameliyat olmam gerekiyordu. Ama bu işin içinde olan; tüm süreci, ameliyatta yapılan herşeyi bilen biri olarak korkuyordum. Ve yüzlerce ortopedi doktoruyla beraber çalışmamıza rağmen bir türlü güvenip cesaret edip ameliyat olmaya karar verememiştim. Taa ki Selim Bey’i tanıyana kadar ?  15 Aralık tarihinde ameliyat oldum, bugün daha 5. günüm. Beni en çok korkutan ameliyat sonrası süreçti. Ama herşey düşündüğümden çok farklı oldu. En ağrılı geçecek olan 1.günümde, ayağıma yapılan blok anestezisinin etkisiyle ayağım uyuştu. Bu şekilde en zor günümü çok rahat bir şekilde atlattım. Sonrasında da önerilen botlar yardımıyla kolaylıkla yürüdüm ve yürümeye devam ediyorum. Bugün evdeki 2.günüm ve süreci çok kolay bi şekilde atlatıyorum hiçbir şey korktuğum gibi olmadı, meğerse gözümde büyütmüşüm. Bir ayak probleminiz varsa şu an doğru sitedesiniz, en kısa zamanda randevu alıp Selim Bey’le görüşmelisiniz, asla pişman olmayacaksınız ?


Zeliha İncircioğlu

6 mart 2017 tarihinde, Taksim Acıbadem Hastanesi’nde her iki ayak başparmak çıkıntılarımdan ameliyat oldum.
Ameliyat öncesi süresi Dr.Selim Bey ve asistanı Bahar Hanım tarafından bilgilendirildim. Ameliyat sabahı Dr.Selim Bey beni odamda ziyaret ederek, ameliyat süresini ve yapılacak operasyonla ilgili bilgileri verdi ve ameliyatım yaklaşık 2 saat sürdü .Odama geldikten sonra Dr.Selim Bey tarafından ayaklarımla ilgili yapılan operasyonlar anlatıldı. Hastanede kaldığım sürede doktorum tarafından sürekli izlendim ve eve çıktıktan sonra evdeki bakımım pansumanlarımla ilgili takipler devam etti. Düzenli olarak kontrollerim yapılmaya devam ediyor, benim için başarılı bir ameliyat oldu. Dr.Selim Muğrabi ve ekibine çok teşekkür ederim.


Sibel Çetiner

Anneler çocukları için en iyisini ister…
Sanırım bu yüzden annem Dr.Selim Muğrabi ile yollarımızı kesiştirdi.
Yıllardır kabusum olan ve ağrılarına artık dayanamadığım Halluks Valgus problemini çözmeye karar vermiştim. Araştırmalar sonucu birkaç doktor ile görüşme ve muayenelere başlamıştım. İçime hiçbiri sinmedi. Güneşli bir günde Dr. Selim Muğrabi’nin ofisine gittim. 40 yıl hatırlık bir türk kahvesi ile başlayan karşılanmam, muayene için doktor beyin ofisine geçmem ile devam etti. Kendisi ayaklarımı inceleyerek, öncelikle bu hastalığın tanımını, nelerden kaynaklı olabileceğini, ameliyat öncesi ve sonrası dönemleri tek tek anlattı. Bu uzun konuşma bittiğinde kafamda onlarca soru olmasına rağmen söyleyecek birşeyim olmadığını farkettim. Tek tek ben sormadan açıklanmıştı herşey. Ameliyat tarihime o anda karar verdim. İçimde hiçbir şüphe kalmamıştı.
Ameliyat günü hastaneye yatışım ve taburcu olduğum gün arasında doktor beyin söylediği gibi oldu herşey.
Zorlu bir operasyon geçirmeme rağmen, gerek kendisinin gerek değerli asistanı Bahar hanımın desteği ile sorunsuz bir iyileşme dönemine girdim.
Kontrollerim halen devam etmekte ve ben yıllardır korktuğum bu ameliyatı değerli doktorum sayesinde atlattım. Şu an ağrılardan eser kalmadı, ayak yere basmasının bile farkı anlıyorsunuz. Ameliyat sonrası hiç ağrı çekmedim, bilakis yıllardır istirahat halinde bile çok ağrılarım vardı. Artık hep hayalimdeki sandaletleri de giyebilirim üstelik…
Kısaca eğer ayaklarınız ile alakalı bir probleminiz var ise, çözüm Dr. Selim Bey ve ekibindedir.


Nuriye Artuç

57 yaşındayım. Yıllardır Halluks Valgus şikayetim vardı. Her ayakkabı aldığımda hem bir numara büyük numara büyük alırdım. Hem de ön taraflarını açması için kalıba verirdim. Parmak arası kullandım. Artellerden kullandım. Hiç fayda etmedi. Ameliyat olmaya yanaşmıyordum. Çünkü etraftan duyduklarıma göre hem ameliyatı çok zor geçiyor, hem de daha sonra tekrar oluşuyormuş.
Annemde ve yeğenimde de aynı problem var. Annemin aynı zamanda diz kapaklarından da ağrıları vardı. Sonunda protez ameliyatı oldu. O bana cesaret verdi. Ben de internetten araştırmaya başladım. İlk önüme çıkan Dr.Selim Muğrabi’nin sayfası oldu. Daha sonra etraftan çok araştırdım. Bu ameliyatı onlarla konuştum. Başka doktorların yazılarını da okudum. Ve Dr. Selim Muğrabi’den randevu almaya karar verdim. Yeğenimle beraber randevuya gittik. Dr. Selim Bey’in sorularımıza verdiği aydınlatıcı cevaplar neticesinde hiç tereddütsüz ameliyat olmaya karar verdim. Bir hafta sonraki güne (24.07.2017) ameliyat günümüzü kararlaştırdık. Ameliyattan çıktığımda hiçbir ağrım yoktu. Gece ağrınız olabilir dediler. Çekilmeyecek bir ağrı hissetmedim. Sabah özel botlarla yürüdüm. 2 gün sonra taburcu oldum. Hiç ağrı kesici kullanmadım diyebilirim. Evde 2 saatte bir buz koydum. Ayaklarımda ne bir şişme ne de morarma olmadı. 2 hafta sonra terlik giydim. Daha sonra spor ayakkabıya geçtim. Ameliyatım üzerinden 2,5 ay geçti. Şu anda kendi normal ayakkabımı giyiyorum. Yürüyüşler yapıyorum. Tatile gittim geldim. Hatta bazen vapura, otobüse yetişmek için ufak ufak koşuyorum.
Bugün (09.10.2017) ameliyata yanaşmayan yeğenim de ameliyat oldu. Çok başarılı geçti.
Dr.Selim Muğrabi’ye çok teşekkür ederim. Önce 2 hafta daha sonra 3 haftada bir kontrole çağırarak, sürecin nasıl gittiğini gözlemleyip beni rahatlattığı, beni bu dertten kurtardığı için sonsuz teşekkürler.
Dünya tatlısı, güler yüzlü asistanı Bahar hanıma sonsuz teşekkürler. Bir annenin sabırla çocuğunun sorularına cevap vermesi gibi her soruma sabırla cevap verdiği için müteşekkirim.
Acıbadem Fulya Hastanesinde kaldığım sürece güler yüzlü hemşirelerine, hastabakıcılara teşekkürler.


Zehra Demirci

Benim başıma gelen kaza sanırım milyonda bir veya hiç gelmez.
Sol ayak bileğimde kıkırdak kopması sonucu uzun ve sancılı bir dönem başladı benim için. Üç tane hastaneye gidip çözüm bulunmadığı bi anda, Sayın Selim Muğrabi ve uzman ekibi ile tanıştım. Bu benim için bir mucizenin başlangıcı da oldu. Sorularıma cevap, rahatsızlığıma derman ve psikolojik destek buldum. Acıbadem Taksim Hastanesinde, değerli doktorum Selim Bey tarafından başarılı operasyon sonucu, yıkılan umudumu tekrar kazandım. 9 ay süren tedavim süresince bana desteklerini esirgemeyen sayın Selim Hocam ve uzman ekibine minnettarım ve sonsuz teşekkürlerimi bildiririm. Operasyonda takılan platinleri iki ay önce çıkartma kararı aldık. Şimdi daha da emin adımlarla, doğru tedaviyi yapan ve işinde uzman olan Fulya Ayak Cerrahi merkezini ben mucize eseri buldum. Benim durumumda olanlara da kesin çözüm olan bu ekibi önermek, umutsuzluk burda yok demek istiyorum. Başta Selim Bey, Bahar Hanım, Sedat Bey olmak üzere, daha ismini sayamadığım ekip üyelerine, Taksim Acıbadem Hastane personeline; sabır, güler yüz ve anlayışları icin çok teşekkür ederim.


Selin Seda Yavuz

1 yıl oldu mucize ile tanışalı…
Selim Bey ve ekibi benim için hayal olanı gerçekleştirdi.
Her zaman güler yüzlü anlayışlı oldunuz ve kahrımı çektiniz. Oraya gelirken bi doktor muayenesine gider gibi değil de, benim için değerli olan insanları görmeye gider gibi geliyorum her defasında. Selim bey bu hayatta karşınıza çıkabilecek en iyi doktor olmanın yanı sıra bi o kadar da gönlü yüce bi insan.
Bana kattığınız her şey için size minnettarım.iyi ki varsınız…
Mutlu kalın güzel insanlar…


Ali Keskin

İsmim Ali Keskin,

Benim hastalığım chorcot-marie-tooth yani CMT hastasıyım. Bu hastalıktan dolayı ayaklarımda pes kavus yani denge kaybı ve düzgün basamamak gibi bir sorun oluştu. Sonunda ameliyat olmaya karar verdim. Ayak ortopedi doktoru araştırdım ve alanında uzman Selim Muğrabi doktorumu buldum. Bana ameliyat sürecini ve nasıl tedavi yapılacağını anlattı. O kadar güven vericiydi ki, işini çok iyi yaptığı kanısına vardım ve bir gün sonra ameliyat kararı aldım. Ameliyat günü geldi, 4 saat ameliyatta kaldım. Ameliyat başarılı geçmişti ve yeni bir süreç başladı. İyileşme ve bekleme süreci. Doktorum Selim Muğrabi’nin söylediği gibi herşey tam zamanında ilerliyordu. 3 hafta alçı, 3 hafta yarım alçı, sonra 3 hafta ayak için bot, 2 hafta da spor ayakkabıya geçtim. Çok hızlı bir iyileşme süreci geçirdim. Yürümek için toplam zaman 3 ayı buluyor, sonra 6 ayda tam iyileşme oluyor. Bunu ameliyatımı yapan işinde uzman profesyonel ve çok iyi olan, çok değerli doktorum Selim Muğrabi doktoruma borçluyum. Güler yüzlülüğüyle asistanı Bahar hanıma da çok teşekkürler.

Tavsiyem: Bu hastalığı olan kişiler yürüme ve denge kaybı rahatsızlığını hiç çekmesinler, hiç korkmadan Selim Muğrabi doktorumuza başvursunlar iyi bir sonuç alacaklardır.

Saygılar.


Yasemin Urkaya

2014 yılında başka bir hekim tarafından sol ayağıma Morton Nöroma teşhisi konulmuştu. Fakat teşhisi koyan doktor bu rahatsızlık için yapılan ameliyatların sonuç vermediğini söyleyerek ameliyat olmamamı tavsiye etti. İlerleyen zamanlarda artan ağrılarım sebebiyle hayat kalitem ciddi anlamda düşmüştü. Uzun araştırmalar sonunda konunun uzmanı Selim Bey’i buldum. Selim Bey beni muayene ettikten sonra bu hastalıkla alakalı tıbbın ilerlediği ve ameliyat sonuçlarının başarılı olduğunu bana anlattı. 5 Temmuz’da ameliyat oldum. Ameliyatımın üzerinden 2 buçuk ay geçti. Şu an kendimi o rahatsızlığı hiç yaşamamış gibi hissediyorum. Ameliyat öncesi ve sonrası sürecinde doktor bey ve ekibinin göstermiş olduğu hassasiyet, özverili çalışma ve güler yüzlü iletişimleri için kendilerine sonsuz teşekkür ediyorum…


İrem Çimen

Merhaba ben İrem. 3 ay önce halluks vagus ameliyatı oldum. İlk olarak benimki anneannemden kalma genetik bir sorundu. Küçükken sürekli parmak üstüne basarmışım,ayakkabıda ayak parmaklarımı çok sıkardım. Bunları yaptığım için de zamanla daha fazla eğilmeye başladı. 12 yaşlarında artık görüntü olarak kötüydü, 16 yaşına doğru kemik çıkıntısında ağrılarıda olmaya başladı. İstediğim ayakkabıyı giymekte zorlanıyordum. 18 yaşında ameliyat olmamın doğru olduğunu söylendi. Bende 18 yaşıma girdiğim yaz ailemle çok araştırdık ve araştırmalarımız sonucu Op. Dr. Selim Muğrabi’den randevu aldık. Selim Bey benimle çok güzel ilgilendi. Ameliyat sonrası her şeyin güzel olacağını, açıklamalarıyla içimi rahatlattığı için çok değerli biri. LYS sınavımdan bir gün sonra ameliyata girdim, çok heyecanlıydım. Ameliyatım 3 saate yakın sürmüştü. Çıktığımda her şey gayet güzeldi ameliyatım iyi geçmişti.Hastanede 2 gün kaldım sonrasında çıkışım yapıldı. Ameliyattan sonra giyilmesi gereken ”cam walker” adında botlar vardı. Onları nasıl kullanacağım hakkında Selim Bey’in yanında çalışan Bahar Hanım bana çok yardımcı oldu. Beraber yürüdük yavaş yavaş bu süreci atlattık. Ben yazın ameliyat olduğum için, botlarda kalın olduğu için biraz bunalıyordum ama onlar sayesinde ihtiyaçlarım için kendim ayağa kalkıp yürüyebiliyordum çok hızlı hareket etmeden, yavaş adımlara işlerimi halledebiliyordum. Sargılar açıldığında dikişleri görüp moral bozuyordum ama bu konu da Selim Bey ve Bahar Hanım’ın dediklerine uyarak bu süreci çok güzel şekilde atlattım.Birkaç hafta sonra cam walker’lar çıktı terliklere geçiş yaptık. Yürüyüşlerim artık daha da düzelmişti arada bir dışarıya çıkmaya başlamıştım. 3 hafta sonra da spor ayakkabısına geçiş yaptık. Rahat rahat gezmeye başladım, okullar açılmasına daha varken ben artık çok rahatlamıştım tabanlıklarımı koyup istediğim ayakkabıyı giymeye başladım. Verdikleri iz geçirici bantlarla, kremlerle her şey yolunda gidiyor. O kadar mutluyum ki ayağımın görüntüsüne baktıkça Doktor Selim Bey’e çok teşekkür ediyorum. İyi ki ona yaptırmışım, iyi ki onu bulmuşuz. Bu süreçte benimle ilgilenen Bahar Hanım’a da teşekkür ediyorum.


Aslı Özdemir

İlk olarak 2008 yılında gittiğim bir doktordan Halluks Valgus nedeni ile ameliyat olmam gerektiğini öğrenmiştim. Ancak araştırmalarım, çevremden duyduklarım, ayağımın 2 ay boyunca alçıda kalacak olması… vb gibi nedenlerle ameliyattan hep kaçtım. 5-10 dakikalık yürüyüşler bile ıztırap olmaya başlayıp, terliksiz bir şekilde yere basamazken ani bir kararla 25 Aralık 2016 günü Taksim Acıbadem Hastanesi’nde Selim Bey ile tanışma fırsatı buldum.

Daha önce yaşamış olduğum doktor tecrübelerim ile birlikte tedirgin bir halde gittiğim hastaneden; Selim Bey’in ilgisi, güler yüzü, sabrı, gerek ameliyat süreci gerekse sonrasında yaşayacağım süreç ile ilgili herşeyi daha ben sormadan ayrıntıları ile bilerek ve bunlarla gelen güven duygusu kelimeler ile tarif edilemez. Hastaneye giderken sadece ağrısına dayanamadığım sol ayağımdan ameliyat olmam gerektiğini düşünürken, Selim Bey ile bu kadar geç tanışarak her iki ayağımı ve en önemlisi bütün parmaklarımın bu gecikmeli süreçten zararlı çıktığını tabiki bilmiyordum. Muayenem bittiğinde ise neden bu kadar uzun bir süre bu denli bir ağrıyı çekerek ameliyattan kaçtığımı sorgularken, 2 ayağımdan ve hem başparmak hem de serçe parmağımdan hatta gerekirse diğer parmaklarıma da müdahale edileceğini öğrenerek gönül rahatlığı ile ameliyat günüme karar vermiştim bile.

Vee günlerden ameliyat günü, 6 Ocak 2017, endişeli ama bir o kadar da -doktoruma olan güven ile birlikte- huzurlu bir şekilde hastaneye gittim. Kendime geldiğimde her iki ayağım sarılı ancak Selim Bey’in dediği gibi hiç bir ağrı hissetmiyordum. İlk ayağa kalkma sürecim hafif sancılı olsa da bu sefer Bahar Hanım’ın vermiş olduğu güven ile birlikte ameliyatımın 2. Gününde yardımlarla birlikte yürümeye başlamıştım. Ameliyat sonrası Selim bey, özellikle Bahar hanım ve tüm ekibin desteği ile bu 6 ayı rahat bir şekilde geçirerek, bugün o kadar rahat yürüyebiliyorum ki… Keşke ameliyattan kaçmak yerine Selim bey ve harika ekibi ile daha önce tanışıp kendime bu kadar eziyet etmeseymişim. Bu rahatsızlığı olan herkes çok iyi bilir çekilen bu ağrıyı, ameliyat sonrası süreçte neden bu kadar acı çekmişim diye sordum hep kendime…

İlk günlerde ailem, arkadaşlarım sadece bir doktora gitmekle ameliyata karar verilmeyeceğini söylerken, ameliyat sonrası neredeyse hergün hep birlikte iyiki bu ameliyatı Selim Bey yapmış diye değerlendirdik. Çünkü Selim Bey’e ilk muayene olduğum gün ne konuştuysak, süreç içerisinde Bahar Hanım ne dediyse 6 aylık süreçte de sadece onu yaşadım 🙂

Selim Bey’e, Bahar Hanım’a ve tüm ekibe ne kadar teşekkür etsem azdır… Diyebileceğim tek şey eninde sonunda olacağım bu ameliyatımı iyikiiii başka bir doktor yapmadı 🙂 🙂

Sevgiler,


Feyzan Altın

Çok değer verdiğim doktorum ve ekibine;
Öncelikle çok teşekkürler.
Çok önemli parmak problemimi en iyi şekilde özenle ameliyat ederek beni bu dertten kurtardılar. İlk  görüştüğüm gün doktorum bana çok açık bir şekilde ameliyat ve sonrasını açıklıkla  anlattılar.  Ve ameliyat sonrası uzun bir zamana ihtiyacımın  olacağını  iletiler. Bunun üzerine doktoruma olan güvenim ve sevgim daha da arttı. O kadar ciddi ve düzenli çalışıyorlar ki herşey için teşekkürler.


Perinaz Kaçar

Uzun yıllar sıkıntısını yaşadığım ayağımdaki Halluks Valgus kemiklerini ameliyat ederek beni bu dertten kurtaran sevgili Op.Dr.Selim Muğrabi hocama teşekkürlerimi ve saygılarımı sunuyorum.
Onun nezdinde; Fulya Ayak Cerrahi Merkezi çalışanlarına bu süreçte verdikleri desteğe, her arayışımda büyük bir nezaketle bıkmadan usanmadan sorularımı cevaplandıran sevgili asistanımız Bahar hanıma kalpten teşekkürlerimi gönderiyorum.
Ve… Halk arasında zor ve ağrılı bir ameliyat diye bilinen bu ameliyatta hiç bir sıkıntılı ve zor bir süreç geçirmediğimden, keşke daha önceden olsaydım bu ameliyatı diyorum.
teşekkürler Fulya Ayak Cerrahi Merkezi elinize sağlık Selim Muğrabi hocam.


Seyhan Özdemir

Merhabalar  Seyhan Özdemir  65 yaşındayım. Dr. Selim Muğrabi’ye güvendim  ve her iki başparmak  çıkıntım  ve 2.parmak çekiç parmaklarımdan  24.01.2017 tarihinde ameliyat oldum hiç ağrım  olmadı herkes çok ağrım olur demişti ama olmadı. Rahatlıkla tuvalete gidip yürüyebildim. Doktorum her üç haftada bir ayağımı  kontrol etti şimdi çok iyiyim hiç sorunum ve ağrım kalmadı.
Dr. Selim Muğrabi’den ve ekibinden  çok çok memnun  kaldım. Doktoruma, Bahar hanıma ve tüm ekibe  çok teşekkür ediyorum.


Merve Akkuş

2009 yılında ayağıma pes cavus teşhisi kondu ve bir devlet hastanesinde ameliyat oldum. Bu ameliyat sonucunda ayağıma dıştan bir demir takıldı ve 3 ay boyunca bu şekilde yaşadım. Bu süreç benim için çok zor geçmişti. Aradan geçen 5 yıl sonunda aynı şikayetlerim yeniden ortaya çıkmaya başladı ve artık daha ciddi bir hal almıştı. Çok acı çekiyor, yürümekte git gide daha da zorlanıyordum. Başta ünlü bir doktorun muayenehanesine gittim ve zaten kötü olan psikolojimi ayağımın kesileceğini söyleyerek daha da kötüleştirdi. Sonrasında bir kaç devlet hastanesine, tavsiye edilen bazı doktorlara gittim fakat yine bir sonuç alamadım. Tam bu süreçte tamamen çaresizliğe kapılmışken, karşıma sevgili doktorum Selim Muğrabi çıktı. En baştan itibaren yaşayacağım tüm ameliyat sürecini ve sonrasındaki tedavi sürecini ayrıntılı bir şekilde bana anlattı. 2015 yılı Ocak ayında Selim Bey tarafından ameliyatım gerçekleşti. Ameliyat sonrasında yaklaşık 2 ay kadar ayağım alçıya alındı. Alçı sürecinden sonra ise 1,5 ay koltuk değneklerini kullandım. Tüm bu süreçten sonra her ay düzenli olarak kontrole gitmeye devam ediyorum. Ve ayağım sapasağlam, kesilmedi! ?

Bu 3 yıllık süreç içinde Selim Bey sayesinde yürümeyi tekrar öğrendim diyebilirim. Kendisi kafamdaki tüm soruları her zaman cevaplayarak beni hep rahatlattı.

İyi bir doktor olmak için öncelikle iyi bir insan olmak ve empati kurabilmek olduğunu; ayağımın kesilebileceğini söyleyen doktordan sonra Selim Bey’i tanıyınca anladım.

Sevgili Selim Bey’e bu anlamda ne kadar teşekkür etsem az kalır..

Ve yine kendisi kadar güler yüzlü ekibine özellikle Bahar hanıma ilgi ve alakasından dolayı çok teşekkür ederim.

Sevgiler,

Merve


Pınar Baştak

Merhabalar,

Kızım Selin, ilk yürümeye başladığında her iki ayak bileğinin içeriye doğru kavislendiğini ve büyüdükçe oluşmaya başlaması gereken ayak oyuğunun hiç oluşmadığını fark ettim. Bir çok doktor ziyareti, kullanılan ve maalesef işe yaramayan sert ayakkabılar ve işlevsiz tabanlıklardan sonra Selim bey ile tanıştık. Selim bey küçüklüğünden itibaren Selin’i dikkat ve sevgiyle tedavi ederek ayak ağrılarını minimuma indirdi zira Selin’in sorunu sadece içe basması ve düztabanlık değildi, daha komplike bir durumumuz vardı ama çocuk hiç ağrı çekmeden ve Selim bey’in bize çok önceden izah ettiği gibi tam da ergenlik döneminin başında ameliyat olmamız gereken noktaya ağrısız geldi. 2015 Ocak ayında çok önceden doktorumuzla her şeyi incelikle planlayarak (ameliyatın yapılacağı mevsim, Selin’in dersleri, Şubat tatili, katılması zorunlu faaliyetleri, vs) ameliyatımız gerçekleşti. Hakikaten özellikle çocuk olduğu da düşünülünce, çok da kolay olmayan bir ameliyatın tüm safhalarında Fulya Cerrahi ekibi ve Selim bey yanımızdaydı. Selin’in ayakları iki hafta alçıda, iki hafta atelde kaldı, sonrasında da tedavimiz tabanlıklarla devam etti.  Tüm bu uzun ve bir çocuk için hayli zor olan iyileşme sürecinin her safhasında doktorumuz günün her anı yanımızdaydı. Koltuk değneklerinin seçiminden, eve gönderdiği pansuman hemşiresine, fizik tedavisine kadar her ayrıntıda bizimleydi ve bu arada asistanı Bahar hanım’ın da hakkını ödeyemeyeceğimizi belirtmek isterim. Ne zaman telefonu elime alsam oradaydı ve benden çok kızımı o rahatlattı. Yaz tatili geldiğinde Selin artık istediği konfora sahipti ve artık senelerdir şikayet ettiği ağrıları tamamen ortadan kalkmıştı.

Bu sene (2017) yaz başında Selin’in el bileğinin üstünde elini öne bükünce çıkan bir yumru fark ettim. Yine yolumuz Selim bey’e düştü. Tabii kızım büyük bir ameliyatı Selim bey ile el ele, güle oynaya atlattığı için hiç sıkıntı çıkmadan bu görece küçük operasyon olan ganglion kist ameliyatına hemen ikna oldu ve ameliyatı geçen ay olduk. Şu anda operasyonun izi bile yok oldu. Sağdan soldan duyduğumuz kimi bilgilere itimat etmeden Selim bey’e giderek bir kez daha ne kadar doğru bir karar verdiğimizi anladık. Bizi yine her safhada bilgilendirerek ve tüm süreci iyice anlatarak yanımızda oldu ve şu anda ameliyatı geçen ay olduğumuzu bile inanın hatırlayamıyoruz.

Şunu da ufacık eklemek isterim; bir de basket oynayan ve çok yoğun antrenman programı ve maçları olan küçük kızımın da ortopedik olarak irili ufaklı problemleri oluyor..  Bu yaz tatilinde ayak tarak kemiği kırıldı, biz tatildeydik ve Selim bey ise Amerika’da.. Ancak Selim bey whatsapp’den röntgen filmimize baktı, Amerika’dan sesli mesajlar yolladı, bizi rahatlattı, yönlendirdi, uzaktan tedavi etti ve döner dönmez duruma el koydu. Bu yetmezmiş gibi yine antrenmandan ayağı incinmiş döner, yine Selim bey bizi her defasında rahatlatarak ve hep en pratik ve doğru çözümlerle evimize yollar ve bunlar için ne zaman teşekkür etsek, üstünde bile durmaz..

Selim bey, Bahar hanım ve tüm ekip ile aile olduk.

İçtenlikle söylemem gerekir ki Selim bey ile tanışmış olmaktan son derece mutluyuz ve kendisine yüz yüze ne kadar söylediysek de bir kere de buradan çok çok teşekkür ettiğimizi ve ailecek kendisini çok sevdiğimizi söylemek isterim.

Sevgilerimle,


Sibel Keleşoğlu

Merhabalar,

Yaklaşık 2.5 yıldır morton nöroma hastalığı ile uğraşan biri olarak yaşadığım süreçte en çaresiz ve ne yapacağımı bilemez halde iken Selim Bey ile karşılaştım. Kendisine ulaştığımda başka bir yerde bir kez morton nöroma ameliyatı geçirmiş ve hiçbir iyileşme göstermemiş haldeydim.

Bu süreçteki en büyük şanşsızlığım, Selim Bey ve ekibine zamanında ulaşamamış olmaktan dolayı geçirdiğim fazladan bir ameliyat oldu. Şu konuyu da çok üzülerek belirtmek isterim ki malesef şu anda morton nöroma ile ilgili hiçbir şey bilmeyen o kadar çok ortopedi uzmanı var ki, bu teşhisi koyan ilk doktora güvenmek zorunda kalıp ilk ameliyatıma karar vermiştim ki bu teşhis konulana kadar da sayısını bile hatırlamadığım doktor ile görüşmüştüm.

Tabi bu süre içerisinde de zaman benim aleyhime işlemiş, hastalığım iyice ilerlemiş ve artık evin içerisinde bile on adım atamaz hale gelmiştim. Eğer zamanında doğru teşhis ve tedavi ile Selim Bey ve ekibi ile yola çıkmış olsaydım, hiç ameliyata bile gerek kalmadan iyi olabilecekken, aynı hastalıktan dolayı ikinci bir ameliyat yaşamak zorunda kalmayacaktım.

İkinci ameliyatımın adresinin çok doğru olduğunu çaresiz bir şekilde kendisine mail atarak beni yönlendirmesini istediğimde verdiği cevabı okuyunca hemen anladım. Ayağımı muayene ettğinde ise, on saniye içerisinde teşhis koyulmuş ve o gün içerisinde ameliyat kararı verilmişti.

Kendisi çok ayrıntılı bir şekilde hastalığım hakkında beni bilgilendirdi ve neden tekrar ameliyat olmam gerektiğini, ameliyat tekniklerini, öncesinde ve sonrasında beni neler beklediğini, tekrarlama olasılığının olup olmadığı gibi aklıma takılan tüm sorularımı içtenlikle yanıtladı.

Şu anda ameliyatımın üzerinden üç ay geçti ve neredeyse hiç ağrım kalmadı diyebilirim. Tedavi sürecim hala devam ediyor ve çok iyi bir ekip bu süreci takip ediyor. Özellikle ekip içerisinde Bahar hanıma ayrıca teşekkür etmeden geçemeyeceğim.

Son olarak, bu hastalık ile ilgili en büyük şansım da, diğer ayağımda da aynı şikayetler başladığı anda zaten kendisiyle bir tedavi sürecine girmiş olmamız ve hemen müdahele ederek diğer ayağımda tedaviye başlamamız oldu. İnşallah zamanında müdahele ile ameliyata bile gerek kalmadan, doğru ellerde bunun üstesinden geleceğiz.

Gerçekten tüm içtenliğimle söylüyorum ki, içerisinde ayak ve ortopedi geçen tüm konularda,  doğru ve iyi bir hekim ile yola çıkmak için en doğru adres her zaman sevgili Selim Bey olacaktır. Tüm yoğunluğu içerisinde hiçbir zaman güler yüzünü ve ilgisini kaybetmeyen, hastalarının iyileşmesinden duyduğu mutluluk yüzüne yansıyan ve her türlü soru ve sorunda sonuna kadar yardımcı olan Selim Bey’e olan teşekkürlerimi buradan da yinelemek istiyorum. Bu ülkenin onun gibi hekimlere çok ihtiyacı var.


Nilgün Şenerken

Merhabalar,

Öncelikle Op.Dr. Selim Muğrabi ve Fulya  Ayak Cerrahisi tüm ekibine bilgileri, ilgileri, sonsuz sabırları, güler yüzleri için çok teşekkür ediyorum.  İlk andan itibaren güzel enerjisi ve manevi desteği  ile iyileşmemde en büyük yardımcım Bahar Yıldız’a da özel olarak teşekkürü borç bilirim.

Ayrıca Acıbadem Taksim Hastanesi tüm personeline de ilgileri için teşekkür  ederim.

Hikayemi sizlerle paylaşmak istedim çünkü bu bilgilere ulaşmak kolay olmuyor. Umarım sizlere bu konuda yardımcı olabilirim.

Öncelikle korkmayın ve geç kalmayın… canınıza tak edene kadar beklemeyin..

Uzun zamandır ayak başparmak kemiklerinden çektiğim sıkıntıların detaylarını anlatmayacağım. Zaten bu yazımı okuyanlar; bu rahatsızlıkla birlikte yaşamanın zorluklarını da bilirler.

Öyle bir zaman geldi ki  artık ne kullandığım silikonlar ne de rahat ayakkabılar giymem bu derdime çare olmamaya başladı. Bunun üzerine doktora gitmeye karar verdim. Özel ve devlet  hastaneleri olmak üzere beş doktora danıştım. Hepside kesinlikle ameliyat olmanız gerekiyor dedi.  Özellikle de bu rahatsızlığın ilerlemesinin hiçbir şekilde durdurulamayacağını öğrendim.

Tabii ki hepimizin yaptığı gibi internette araştırmalar, yorumları okumalar.!!! sonucunda gittikçe artan kafa karışıklıkları!!!

Ameliyatın çok teknik bir ameliyat olduğunu biliyordum ve bu konuda uzman  ve güveneceğim doktora arayışındaydım.

Son randevum Fulya Ayak Cerrahisinde Op.Dr.Selim Muğrabi’leydi.. Dr.Selim Bey’in ofisine girdik, muayenemi yaptı ve o da kesinlikle ameliyat dedi. Detaylarını anlattı. O an kendimi güvende, doğru yerde ve doğru kişi ile olduğumu hissettim. Tamam  dedim Pazartesi yani iki gün sonra ameliyat olmaya karar verdim. Dr.Selim Bey’in de önerisiyle iki ayağımdan birden ameliyat olacaktım. 13 Şubat 2017 tarihinde üç saatlik bir operasyondan sonra çok şükür ameliyattan çıktım.

Ne internette yazıldığı gibi korkunç acılar çektim ne de büyük ağrılar duydum. Tabii ki zorlukları vardı, olmaması imkansızdı ama hepsi katlanılabilir  zorluklardı. Ameliyatın ertesi günü yürüdüm. Tabii ki sadece tuvalete kadar ..Şimdi 8. haftadada özel tabanlı terliğimle yürüyorum. Birkaç hafta sonra spor ayakkabıya geçeceğiz. Yavaş yavaş iyileşiyorum.

Son söz olarak şunu söyleyebilirim; korkmayın, geç kalmayın, sadece sabıra ve yanınızda olacak sevdiklerinize ihtiyaç var.

Bu süreçte beni hiç yanlız bırakmayan eşine, oğluma, aileme ve dostlarıma da ayrıca çok teşekkür ederim.

Sevgiyle kalın:)))


Hülya Sarıgül

Her zaman söylerim “Her problemin kısa, kolay, ucuz ve işe yaramayan bir çözümü vardır”..

Ayaklarımdaki kemik çıkıntıları ve buna bağlı olarak tırnak batmaları yıllar önce başladığında tolere edilebilir düzeydeydi. Zaman geçtikçe artmaya başladığında ayak bakımına gittiğim merkezler bu ameliyatların çözüm olmadığını ve hastaların tekrar aynı problemleri yaşadığını söyleyip durdu Basiretim bağlanmıştı sanırım, çok araştırmacı bir insan olduğum halde nedense araştırmaya gerek duymadım ilk başlarda, galiba aylık bakımlar yeterli geliyordu. Ama zaman geçtikçe ağrılar dayanılmaz olmaya başladı öyleki ağrının şiddetinden geceleri uyanmaya başlamıştım. Ayakkabı giyemez olmuştum. Aylık bakımlar da yeterli gelmiyordu, hatta hiçbir faydası olmuyordu. İşte ben yıllarca bu problemimin kısa, kolay ve işe yaramayan bir çözümle üstesinden gelmeye çalıştım. Ta ki canıma tak edip araştırmaya karar verene kadar.. sonrası mutlu son  Meğerse çözüm yanıbaşımdaymış.

Selim Bey, bana çok net olarak yaşayacağım süreçleri ve bunun çok kolay bir süreç olmadığını ama bunun artık zorunlu hale geldiğini ve hatta geç bile kaldığımı çok ince detaylarına ve çok güven verici bir şekilde açıkladı. İnsanlar iyi düşün bu ameliyatın sonrası zor, çok acılar çekersin dedi. Çok başarılı bir ameliyat geçirdim, Ameliyat sonrası mı, ağrı kesicilere ihtiyaç bile duymadım.. yeniden doğmuş gibiyim.. Size minnettarım Selim Bey, iyi ki varsınız, elleriniz dert görmesin.

Bu vesile ile başta sevgili doktorum Sayın Selim Muğrabi’ye, Assistanı Bahar….., ayak bakımlarımı gerçekleştiren Filiz…. , randevularımda sonsuz yardımları dokunan Sedat….. ve tüm Fulya Ayak Cerrahisi çalışanlarına sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Artık onlar benim vazgeçilmezlerim. Hepsine sonsuz sevgiler..


Seda Yavuz

Ben böbrek rahatsızlığı olan biriyim. Yıllardır tedavi görüyorum. Hayatta bir çok sıkıntılar yaşadı. Zorluklar atlattım ama bunun yanında mucizelere tanık oldum ve bizzat yaşadım. Selim Bey ve ekibi de bu mucizelerden biri.

Ayaklarımda yıllardır yaşadığı büyük sorunlar vardı ve bu yürümemi olumsuz etkiliyor ağrı yapıyordu, çok fala eğikti.  Bazı insanlar gördüklerinde alay dahi ediyordu ve bu sebeple elbise etek giyemiyor ayaklarımı devamlı saklıyordum. Bu durum beni çok mutsuz ediyordu. Selim Bey bana özgürlüğümü geri verdi.

Benim için hayal olan artık gerçek oldu. Bahar Hanım’a, Selim Bey’e ve tüm ekibine binlerce teşekkürler. Sizlere minnettarım.

Gülümseme yüzünüzden hiç eksik olmasın.


Sibel Bostan

Sanırım çok şanslı bir günümde idi.  Sağ ayağımdaki ağrı ve parmaklarımdaki ara ara gelen zonklama hissinden sonra araştırma yapmaya koyulduğum ilk gündü o gün ve karşıma tesadüfen Dr.Selim Muğrabi ve Fulya Ayak Sağlığı çıktı. Web sayfasını, doktorun videolarını ve hakkında yazılanları tek tek inceledikten sonra randevu almaya karar verdim.

Selim bey ile olan ilk randevumda kendisine inanılmaz bir güven duydum. Ayağımdaki sorunu tek tek ve benim sorularımdan bunalmadan, usanmadan detaylı bir şekilde anlattı.

Tabanlığımı da yaptırdıktan kısa bir süre sonra Halluks Valgus ameliyatına karar verdik. Doktoruma öylesine güven duyuyordum ki ailemde herkes güle oynaya ameliyata gitmemi şaşkınlıkla izliyorlardı.

Ameliyatımın öncesini ve sonrasını harika geçirmemi sağlayan mükemmel insan, sevgili doktorum Selim beye ve asistanı Bahar hanıma sonsuz teşekkürler. Ne anlattılar ise onları yaşadım. Ne bir eksik ne de bir fazla.

Taksim Acıbadem Hastanesine yatışım, ameliyatım ve sonrasında güler yüzlü, bilgili ve nazik Bahar hanımı da hiçbir zaman unutmayacağım.

Tüm Fulya Ayak Merkezi çalışanları “İyi ki sizleri tanıdım.”


Begüm Işlak

Merhaba,

İlk olarak uzun yürüyüşlerden sonra yaşamaya başladığım sağ ayağımdaki ağrı, zaman içerisinde giderek arttı ve sabah yere basmamla başlar hale geldi.

Morton Nöroma teşhisiyle gittiğim Selim Bey, ameliyattan kaçan benim üçüncü durağımdı. Kendisini geçen senelerde Bunyon tedavisi gören yakın bir arkadaşım tavsiye etti ve tavsiye ederken de “ameliyat derse ameliyattır” dedi. Tabii Selim Beyle tanışmadan önce bunun ne demek olduğunu anlamak mümkün değildi ama muayene sonrasında verdiği güveni kastettiğini anladım.

Selim Bey muayenesinden sonra morton nöroma’nın ne olduğunu, neden olduğunu, çözümleri ve çözümlerin sonraki aşamalarının neler olabileceğini detaylı bir şekilde anlattı. Selim Bey ve ekibinin en önemli özelliği konu hakkında bilgi sahibi olmalarının yanında, bu bilgiyi sizinle paylaşırken verdikleri güven. Bu güvenle hiç tereddütsüz ameliyat kararını verdim. Ameliyat öncesinde beklenmedik bir durumla karşılaşmadık, Bahar Hanım sigorta olsun, hastane olsun son derece detaylı bir şekilde bilgi verdi ve yönlendirme yaptı.

Ameliyatta ise korkulacak hiçbir şey yok, ilk gün son derece rahat geçiyor diyebilirim. 2 saat kadar sürüyor ancak Selim Beyin dediğine göre operasyon yarım sürmüyormuş. Çıktığınıza ayağınızda bir uyuşukluk hissi oluyor, sanki gece üstüne yatmışsınız gibi ancak dayanılmayacak bir durum değil, zaten bir süre sonra rahatsız etmiyor.

Ben ilk günden ayağa kalktım, topuğuma basarak kısa kısa yürüdüm. Selim Bey ameliyat sonrası iki kere kontrole geldi. Bir değil iki morton nöroma olduğu için iki ameliyat gibi olduğunu ağrı ve şişliğin de buna göre daha fazla olabileceğini ve ilk geceyi hastanede geçirmemin iyi olacağını söyledi. İlk gün çok rahattı ancak ikinci gün biraz ağrım oldu, camwalker ile yürümeyi bile başaramadım tam olarak. Yine de iki ameliyat için çok beklenmedik bir durum değildi zaten sonrasında ağrım hafifledi. Ameliyat sonrasında her türlü işimi kendim görebildim banyo, tuvalet gibi. Sadece biraz dikkatli olmak gerekiyor, belirtilen talimatları göz ardı etmemek gerekiyor. Özellikle sürekli hatırlatılan buz uygulaması çok önemli, bu sayede ayağımda çok küçük bir şişlik oldu iki ameliyata rağmen.

2 hafta sonrasında camwalkerdan terlik ve tabanlığa geçiş yaptım. Bahar Hanım camwalkerı çıkarmak istemeyeceksiniz demişti çok haklıymış garip bir bağ kuruluyor aranızda. Tabii o kadar koruyucu bir aparattan terliğe geçiş bunun sebebi, ayağınız boştaymış hissi veriyor bileğin açıkta olması. Hazırlanan tabanlıklar ise çok başarılı, sanki gerekli yerleri uyararak iyileşmenize yardım ediyormuş, ayağı tembelleştirmiyormuş hissi veriyorlar.

Üç haftalık terlik sürecinden sonra spor ayakkabı ve tabanlık sürecine girdim. Üç hafta daha bu şekilde devam edilecek. Yürüyüşüm de normalleşti diyebilirim ki beş hafta da eski halime geri döndüm.

Selim Bey ve ekibine bu rahat süreç için çok çok teşekkür ederim, tabii beni ağrılarımdan kurtardıkları içinde tekrar teşekkür ederim.


Ferda Soylu

Sevgili Doktorum Selim Muğrabi ile ortopedik terlik ayakkabı satan bir mağazadan çıkarken tesadüfen gördüm muayenehanesini. (Eski olanı 2007 senesiydi galiba.

Ayak problemlerim çoktu. Başparmaklarda kemik çıkıntıları, sinir sıkışması, ikinci parmaklarımın uzun olması. Bu sorunlarımın tamamından birer sene ara ile olduğum ameliyatlar sayesinde kurtuldum çok şükür.

Ellerine sağlık doktorum. Beni büyük sıkıntılarımdan kurtardı. Ameliyatlar, benimkiler için. Uzun süren ameliyatlar sabır istiyor. Ameliyat sonrası hiç ağrı sızı hissetmiyorsunuz. Verdiği ağrı kesicileri hiç almadım desem yeridir. Çok memnunum.

Böyle sıkıntıları olan arkadaşlar hiç düşünmeyin. Ben hiç düşünmeden Selim Bey hakkında hiç referans almadan oldum.

Ayaklarıma yeniden hayat verdiği için kendisine çok çok teşekkür ediyorum. Elleri dert görmesin. Hatta bu yaz başı sağ kolumun üzerine düşüp sağ elimin küçük parmağı çıkmıştı onu da ufak bir operasyon ile halletti.


Tuğba Keçeci

Herkese merhaba,

Yıllardır başparmak çıkıntısı yani Halluks Valgus sorunu yaşamaktaydım ve son yıllarda ağrılarım dayanılmaz bir hal almıştı. Henüz 30 yaşında olmama rağmen uzun süre ayakta kalmakta zorlanıyordum ve ayaklarımı hep dinlendirme ihtiyacı hissediyordum.

Ayaklarımın ağrısı ve ayakkabılardan dolayı oluşan acı dayanılmaz bir hal alınca doktora gitmeye karar verdim. Diğer yandan ise ameliyat olmak istemiyordum çünkü önümde kocaman bir hayat var, ya yürümemde sonradan bir sorun olursa diye çok korkuyordum.

Çevremde bu hastalıktan mustarip kişileri araştırmaya başladım ve iki kişi bana Op.Dr. Selim Muğrabi’nin adını verdi. Bu kişiler Halluks Valgus ameliyatı olmuşlardı ve sonuçtan çok memnundular. Bana şiddetle Selim Bey’i tavsiye ettiler. Aynı dönemde annem “televizyonda bir doktor dinledim, benim içime çok sindi, mutlaka buraya gitmelisin” deyip Selim Bey’in adını söyleyince daha fazla düşünecek bir şeyim kalmamıştı.

Selim Bey, öncelikle hastasını çok iyi dinliyor ve ne yapılması gerekiyorsa tek tek detaylı bir şekilde anlatıyor. Yaklaşım bu şekilde olunca aklımda hiç soru işareti kalmadı, tüm korkularım kayboldu ve ameliyat olmaya karar verdim. Ameliyat sonrası ise her şey Selim Bey’in söylediği şekilde gelişti ve bu süreçte Selim Bey takibi hiç bırakmadı, her türlü konuda kendisi ve muhteşem ekibi, özellikle güler yüzlü Bahar Hanım, her konuda destek oldular.

Bence bir hastanın özellikle de korkuları olan bir hastanın kendisini güvende hissetmesi çok önemli bir duygu. Buradan kendim ve ailem adına; Selim Bey’e ve o güzel ekibine tedavi süresince verdikleri destek ve ilgiden dolayı çok teşekkür etmek istiyorum.

Aynı sorunları yaşayan kişilere ise buradan sesleniyorum; hiç vakit kaybetmeyin, Selim Bey ve ekibiyle iletişime geçip sağlığınıza bir an önce kavuşun derim.


Burcu Hoşmen

Yaklaşık 1.5 senedir sol ayak başparmağımda ağrı, hareket kısıtlılığı, yürümede sıkıntı ve başparmağım yukarıya kalkmıyor, ayak bileğimde ağrı, uzun yol yürüyememe kramp girmesi ve parmaklarımda çok ağrı ve elektriklenme oluyordu.

Bir şeylerin yolunda gitmediğini anlamıştım artık uzun süren araştırmalarım ve sosyal medyadaki videolarını izledikten sonra Fulya Ayak Cerrahisi kliniğini arayıp randevu aldım ve değerli doktorum Op.Dr.Selim Muğrabiyle tanıştım ilk tanıştığım anda benim şikayetlerimi daha dile getirmeden anlaması ve bu zamana kadar parmaklarımda ağrı, uyuşma, elektriklenmenin hiç bir doktorun çözemediği ilk teşhiste morton nöroma hastalığımı buldu. O anki yaşadığım mutluluğu şoku anlatamam tek seferde anlayan böyle mükemmel, tecrübeli, güvenilir doğru bilgi veren doktor yoktur. Bu güvenilir, samimi konuşmadan sonra ameliyat olmaya karar verdim.

28 Eylül 2016’da Fulya Acıbadem hastanesinde aynı anda Halluks Valgus, ayak bileği ve morton nöroma ameliyatlarımı çok başarılı şekilde gerçekleştirdi. Ameliyattan önce Doktorum Selim Bey geldi zor ameliyat olacak ama çok iyi olacak her şey dedi. Elimden gelenin en iyisini yapacağım dedi ve işte duyacağım kelime buydu.

Ben senelerdir ağrılardan yorulduğum için ağrı kesici sürekli vereceğim sana deyip öyle anlaşmıştık ki doktorum on numara harikaydı gerçekten sihirli.

Ameliyattan sonra ağrım oldu ilk iki gece ama ağrı kesici başımda olduğundan atlattım ve Bahar hanımın da en ufak ağrımda bir problem yaşadığımda beni bilgilendirmesi içimi rahatlatması beni zaten çok rahatlatmıştı. Çünkü gerçekten ameliyat olduktan sonraki o süreç o destek çok önemli asistanı Bahar Hanım ve değerli Doktorum Selim Bey en doğru bilgiyi verdiler.

03.10.2016 Pazartesi günü taburcu olduğumda Bahar Hanım gayet güzel şekilde bilgilendirip dinlenmem gerektiğini ilk 3 hafta yatmam gerektiğini ve buz uygulamam gerektiğini ben biraz yaramaz hasta olduğum için benim için yatmak çok zordu. Ama doktorumun tavsiyelerine harfiyen uydum.

Bu süreçte kontrollerime gidiyorum hastalarını çok iyi şekilde gözlemliyor ve kontrol ediyorlar her şey yolunda gidiyor.

Selim Beyin ve Bahar Hanımın beni kendimden daha çok düşünmesi hastalarına gerçekten çok değer vermeleri ve en önemlisi ameliyattan sonrada da desteklerini kesmemeleri bu süreçte çok önemli ve o desteği bana fazlasıyla verdiler yaramaz hastalarına. Tüm Fulya Ayak Cerrahisi ekibi canla başla düzenli şekilde çalışmalarını görmek beni çok mutlu etti. Bahar Hanımında doktorum Selim Bey gibi hırslı, azimli, sevecen, tatlı, iyi niyetli, yardımsever, alçak gönüllü, bilgili, tecrübeli, güvenilir, sempatik, her konuda titiz dikkatli yaklaşması ve iletişimi kuvvetli bir iletişimci olarak söylüyorum ki ikna kabiliyeti çok yüksek, hasta-asistan doktor ilişkisi konusunda çok başarılı, pratik zekası, net kararları, disiplinli, kuralları olan, araştırmacı ve insanların iyiliği için inatçı sevecen tatlı doktorumun en kıymetli asistanı Bahar Hanıma çok ama çok teşekkür ediyorum.

Ve tabi ki ameliyatım konusunda ikna eden hırslı azimli tecrübeli mütevazi doktorum Selim Muğrabiye sonsuz teşekkür ediyorum. Sizin gibi böyle doktor ülkede çok nadirdir her şeye hızır gibi yetişiyorsunuz ve insanların iyiliği için yardım etmeniz hastalarınızın yüzünü güldürüyorsunuz.

Gerçekten bende sonunda doğru doktorumu buldum başarılarınız daim olsun. Ayakla ilgili sıkıntı yaşayan varsa en doğru en güvenilir adres Fulya Ayak Cerrahi Merkezine gidiniz kesinlikle ve mükemmel doktorum SELİM MUĞRABİye bir kez daha teşekkür ediyorum yaramaz ve şirin hastası olarak:)


Ozan Avcı

Merhabalar Selim Hocam,

Sayenizde son İstanbul maratonunda 15 km koşabildim. Koşuyu bitirdiğimde hala güçlüydüm ve hiçbir topuk/aşil ağrısı hissetmiyordum. Bu duruma inanamadım. Normalde bu denli uzun koşularımdan sonra ciddi bir ağrı ve sonrasında yürüme zorluğu çekerken, koşu bittiğinde bir 15 daha koşarım diyordum.

Antik yunan döneminde yaşamanızı ve Achilles’in sizinle karşılamasını isterdim J

Kısacası gerçekleştirdiğiniz tedaviden dolayı çok teşekkür ederim. Spor yaşantımın geri kalanı için büyük umut oldunuz. Artık Ironman gibi çok daha iddaalı hedefleri başarabileceğime olan inancım en üst seviyelere geldi. Sağlık probleminden ötürü hayallerimi ertelemek istemiyordum. Büyük umut oldunuz. Çok teşekkürler…


Selda Çevikkalp

Mayıs 2015’te tarihinde, aşil tendonu ve Aralık 2015 tarihinde menüsküs ameliyatları geçirdim. Ameliyatlarımı gerçekleştiren Fulya Ayak Sağlığı Merkezi’nden Doktor Selim Muğrabi’ye ve ekibine, gerek operasyon öncesi, gerek iyileşme sürecinde, gerek sonrasında, tarafıma gösterdikleri ilgi ve itina için çok teşekkür ederim. Bu denli profesyonel bir ekip tarafından takip edilmek, zorlu ameliyat süreçlerinde, son derece önemli, dolayısıyla kendimi şanslı sayıyorum.

Şu anda da, yıllardır çeşitli tedavileri denediğim ve sonuç alamadığım tırnak mantarı tedavisi için Fulya Ayak sağlığı merkezi’ne gittiğimi ve kısa zamanda çok olumlu sonuçlar gördüğümü de belirtmek isterim. Doktor Selim bey’e ve artık aile gibi olduğumuz ekibine tüm kalbimle başarılarının devamını dilerim.

Kasım 2016


Orhan Yılmaz

Dizlerimden ve sağ ayak bileğimden Kâbus dolu rahatsızlıklar yaşadığım günlerimde… Araştırmalarım ve şifa bulmuş insanların tavsiyesi ile kendisine ulaştığım değerli insan Op.Dr. Selim Muğrabi Bey’e; 6 ay içerisinde geçirdiğim 3 başarılı operasyon sonrasında yeniden sağlığıma kavuşmam ve şifa bulmama VESİLE olduğu için önce yaratana sonra kendisine minnettarlığımı belirtmek, benim için bir borçtur.

Yürümenin bile büyük nimet olduğunu hissettiğim günlerimden, tekrar çocuklarımla birlikte koşabileceğim, bisiklete binebileceğim günlerin gelmesi benim için en büyük zenginliktir.

Yazdıklarımın yüreğimden gelen samimi duygular olduğunun bilinmesi ile …

Şükran ve Saygılar


Arev Caferoğlu

Yaklaşık 4 yıldır sağ ayak başparmağında hareket kısıtlılığı, ağrı, yürümekte zorluk, yukarı doğru kemik büyümesi( bunyon) şikâyetlerim vardı. Rahatlığı tartışılmayan spor ayakkabı ve terlik dahi giyinemeyecek duruma gelince bu problemi daha fazla erteleyemeyeceğimi anladım ve araştırmaya başladım. Tavsiye ile birkaç kliniğe gittim, muayene, MR, röntgen çekildi ama çekincelerim ve kafamdaki soruların karşılığını bulamamam gerekçesiyle karar veremedim ve bir kez daha bu konuyu rafa kaldırdım, gittiği yere kadar mantığı ile bu konuyu kapadım.

Yanılmıyorsam Paros Dergisinin Nisan yâda Mayıs sayısında Selim Beyin ayak sağlığı konusunda bir yazısını okudum hemen sosyal medyada ayak sağlığı konusunda videolarını izledim, kliniği arayarak randevu aldım 29 Mayısta Selim beyle tanıştık şikâyetlerimi anlattım muayenemi tamamladıktan sonra rahatsızlığımın “halluks rigidus” olduğunu söyledi “sert ayak başparmağı” uzun uzun en ince ayrıntısına kadar durumumu ve süreci anlattı, ben hiç düşünmeden ailemle konuşmadan ameliyat olmaya karar verdim. İlk anda Dr.unuza güvenip o hissi duyuyorsanız doğru yerdesiniz demektir, ben tam da öyle bir yerde olduğumu anlamıştım.

3 Haziran da Acıbadem Taksim hastanesinde ameliyat planımızı yaptık, kendimi çok huzurlu ve hafiflemiş hissetmeye o anda başlamıştım uzun bir tedavi süresinin sonunda sağlığına kavuşmuş dilediği kadar yürüyebilen ağrılarından kurtulmuş ayakkabı mağazalarının vitrinlerinde gözü kalmayan biri olarak kendimi hayale etmiş gözümde canlandırmıştım bile, birkaç saat süren operasyondan sonra evimde uykudan uyandığımda bile bu kadar sakin kalktığımı pek hatırlamam, ameliyat sonrası pamuk gibi uyandım her şey yolunda gitmiş başarılı bir şekilde operasyonum yapılmıştı ayni günün akşamı Walker yardımı ile ayağa kalktım hiç ağrım yoktu bir rahatsızlık duymuyordum,2.günün sonunda Cam Walker ile hastaneden ayrılırken doktorum 3 hafta bu cihazı kullanmam gerektiğini söyledi ve bir hafta sonra pansuman ve fizik tedavi için randevumuzu belirledik ve taburcu oldum. Artık evime gidiyordum anestezi ve ağrı kesicilerin etkisi geçmiştir acaba ağrı olur mu bu ortopedik kocaman cam walker la nasıl 3 hafta geçer diye takıntı yapmaya çoktan başlamıştım bile, operasyonun üçüncü günü evimdeyim en ufak bir ağrı sızı yoktu( bugüne kadar bir tek ağrı kesici dahi içmedim) walker la yürüyebiliyordum çok kısa bir süre ayağımı havalandırmak için cam Walker i çıkarıyordum ama o arayı hiç uzatmadan nasıl buna katlanırım dediğim ortopedik botu bir an önce giymek istiyordum çünkü ayağımı kavrayıp pozisyonlaması, çarpma bir yere takılma ve benzeri gibi durumlardan ayağımı koruyacağını fark etmiştim. Bu arada buz uygulaması ve ayağımı olması gereken yükseklikte tutmayı da hiç ihmal etmedim bir hafta sonra pansuman ve fizik tedavi için doktorumla görüştük her şey yolunda gidiyordu iyileşme gayet iyiydi, pansuman yapıldı ve 15 seans fizik tedavi planlandı yapmam gereken her şeyi bu süreçte harfiyen uyguladım 3 hafta sonunda cam Walker kullanımını ayağıma uygun tabanlık yapılarak yine doktorumun uygun gördüğü terliği giyinmeye başlayarak bıraktım bu terligi giymem için yine üç haftalık bir zaman önerildi.

Bu arada iyileşme sürecinin en önemli unsurlarından biri Fizik Tedavi seansları bunu özellikle vurgulamak istiyorum ben çok faydasını gördüm ve seansların hemen hemen aynısını evimde özenle yapmaya gayret ettim de hala egzersizleri mi aksatmadan yapıyorum, terlikten sonra spor ayakkabı giymeye başladım altıncı aya kadar da bu şekilde süreç devam edecek üç haftada bir röntgen çektirerek kontrollerime gidiyorum, malum havalar sıcak ayağım da hafif şişme oluyor bunu da buz uygulaması, kontrast banyo ve dinlenmeyle giderebiliyorum.

Benim gibi çekinceleri ya da korkuları olan karar veremeyen, tedavisini erteleyen hastalara bir nebze de olsa bu 2 aylık süreçte yaşadıklarımı paylaşarak yardımcı olmak istedim, hastalığın hangi aşamasında doktora gittiğiniz operasyon olduğunuz çok önemli bunu da özellikle belirtmek istedim çünkü erken teşhis tedavinin daha kolay iyileşmenin daha rahat olmasını sağlıyor. Ben tedavisini erteleyen biri olarak geldiğim bu noktada keşke hiç vakit kaybetmeseydim diyebildim.

Son olarak şunları da söylemek isterim eğer karar verip bu ameliyat olacaksanız doktorunuzun dediklerini harfiyen yapmalısınız, Selim Bey zaten her aşamada destekleriyle yanınızda oluyor keza Bahar Hanım da aynı şekilde kendinizi güvende hissetmenizi ilk tanıştığınız anda sağlıyorlar.

Emin, tecrübeli ellerde başarılı bir operasyon, uygulanması gereken tedavi programı, fizik tedavi süreci ve sonrasında kendinizin bu süreçteki gayreti tedaviyi destekleyici yaklaşımınız iyileşmeniz konusunda büyük katkı sağlıyor. Bugün ameliyat olalı 2 ay oldu hafif ödem dışında hiçbir sıkıntım yok bu da olası bir durum. Bir aydan sonra sosyal hayatıma çok rahat dönebildim Şimdilik paylaşabileceklerim bu kadar…

Doktorum Selim Muğrabi’ye (gerçi Selim bey hastalarım bana 6.aydan sonra teşekkür  edebiler dese de, görünen köy kılavuz istemez atasözünden yola çıkarak :))) her konuda desteğini güler yüzünü eksik etmeyen Bahar hanıma ameliyat sonrası Fizik Tedavi sürecinde saatlerce beni çalıştıran hatta seansların bitmesine rağmen gerektiğinde mobil destek veren fizyoterapistim Buğra Kağan Üstüner’e sonsuz kere Sonsuz teşekkürler.


Yasemin Turan

Merhaba,

Doğuştan gelen ayak arkımın çökük olması ve buna bağlı ikinci ayak parmağının başparmağa oranla gittikçe ilerleyen şekilde daha önde olması, yine 30 yaşımdan sonra belirginleşmeye başlayan ve ağrı yapan hafif bir bunyon ve daha fenası, beşinci yani küçük parmakta çokça belirginleşmeye ve altıncı bir parmak gibi durmaya başlayan bunyonet… Tüm bunlara ek olarak, ayağımın altında basma bozukluklarına bağlı olarak gelişen büyük nasırlar…

Sonuçta internet üzerinden kendi araştırmalarım sonucu Türkiye’de güvenebileceğim bir tek Selim Bey’i buldum. İlk görüşmemde, çok net ve akıcı anlatımlarla, hangi kemik nerede durursa sorunlarımdan kurtulurum anlattı ve ikna oldum. Ancak bunun kolay bir ameliyat olmadığının, fiziksel ve zihinsel olarak hazır olmanın önemini hep ama hep hatırlattı.

Hem bunyon (yani başparmak), hem parmak kısaltma (yani ikinci parmak), hem de bunyonet (yani beşinci parmak) ameliyatı kolay göze alınacak bir ameliyat değildi. Ortaya çıkacak sonuç, İyileşme süresi ve diğer tüm süreçler konusunda Selim Bey ve Asistanı Bahar Hanim tarafından eksiksiz ve çok gerçekçi bir şekilde bilgilendirildim. Aklıma takılan yüzlerce soruya hep ayni netlik ve akıcılıkla yanıtlar aldığım noktada, ben zaten ayağımın ameliyat sonrası neye benzeyeceğini kafamda resmetmiştim.

Ameliyat sonrası hastanede kaldığım ikinci günün sabahı Bahar Hanim ilk kez ayağımı gösterdiğinde yaşadığım mutluluk her şeye değerdi… Tüm süreçlerde bir an bile yalnız ve soru işareti ile kalmadım. Sonsuz teşekkürlerimi sunduğum Bahar Hanim ben daha aramadan arayıp ilgileniyor, titizlikle takip ediyordu. Selim Bey onca yoğunluğun arasında, her mesajıma büyük biz hızla dönüş yapıyor ve her şeyin kontrol altında olduğunu hissettiriyordu. Bu destekler iyileşme sürecinin en önemli noktaları çünkü hastanın kendini en kırılgan, en savunmasız hissettiği zamanlar. Eğer doktor ve ekibi yanınızda değilse, her şey bir anda yanlış ilerleyebilir ve iyileşme yanlış sonuçlanır.

Simdi 3. aya yaklaştım. Bunyon ve bunyonetim yok oldu, şişliklerim tamamen geçti ve uzun olan ikinci parmağım geri çekilerek olması gereken yere geldi :)) Her şeyden önemlisi, basış seklim değişti, ayağımın altındaki tüm korkunç nasırlar kayboldu ve ayağım yumuşacık oldu. Görüntüsü güzelleşti. Ben ayaklarımla barıştım, sağlığıma kavuştum.

Ayak, bizlerin tüm yükünü taşıyan, özgürlüğümüzün bir anlamda sembolü, en önemli ve duyarlı uzuvlarımızdan birisi. Emanet edeceğimiz kişi çok önemli, kullanacağı yöntem çok önemli, yaşadığımız sorunun geri gelmeyeceği şekilde planlama yapılması çok önemli. Ve dahası, bütün sorularınıza dürüstlükle yanıt verilmesi, olası komplikasyonların, iyileşme sürelerinin, size neyin iyi geleceğinin net ve dürüst şekilde söylenmesi çok çok önemli

Ayağımı, canımı ve özgürlüğümü emanet ettiğim Sevgili doktorum Selim Bey’e ve tüm ekibine, bana bu imkânsız gibi görünen harika değişimi sağlıkla yasattığı için binlerce teşekkür ediyorum.


Ayşegül Özşen

2 Haziran 2016 tarihinde Fulya Ayak Cerrahisi merkezine sağ ayağımın 4. ve 5. parmak arasındaki nasır olduğunu düşündüğüm yaralar sebebiyle gittim.

Selim Bey muayenesini tamamladıktan sonra(bütün samimiyeti ve içtenliği ile), sorunun parmaklardaki kemik problemlerinden kaynaklandığını, tedavisi için ameliyat olmam gerektiğini söyledi. (Röntgenler ile desteklendi)

9 Haziran 2016 tarihine ameliyat günü alındı. Klinik personeli bütün organizasyonu mükemmel hazırladı. (Sigorta onayı, hastane rezervasyonu, vb.)
Bugün itibari ile ameliyatımın 48. günündeyim. Basit gibi görünmesine rağmen oldukça zor olan ameliyatımın sonrasında sağlığıma gerçekten yeniden kavuştum.

Bu satırları dile getirmek isteyişimin nedeni

İlk teşhisiniz, gerçekleştirdiğiniz ameliyat, operasyon sonrası kontrolleriniz için çok teşekkür ederim Selim Bey. Sağlığıma kavuşmamın yansıra sizin kadar iyi birisini tanımış olmaktan da çok mutluyum.

Ameliyat öncesi, ameliyat günü ve sonrasında tüm organizasyonda gösterdiğiniz kusursuz yaklaşım ve beceri için Bahar Hanım size, klinik personeline teşekkür ediyorum. Ayrıca Acıbadem Taksim Hastanesi personeline de teşekkürler.

Bursa’dan sevgiler ile…


Hatice Yıldırım

Çok uzun yıllardır her iki ayağımda da bulunan kemik çıkıntılarım son aylarda dayanılmaz ağrılar yapmaya başlamıştı. Parmak arası terliklerle bile dolaşamaz hale gelince ki sanırım son nokta bu oluyor internette araştırma yapmaya başladım. Konusunda en deneyimli ve en övgü alan doktor bilgisi her defasında Op.Dr.Selim Muğrabi olarak karşıma çıktı. Vakit kaybetmeden randevu alarak eşimle birlikte hemen muayeneye gittik. Muayene sonrasında tek yapmamız gereken ameliyat için tarih belirlemekti, elbette o korku ve endişe insanın içine düşüyor fakat Dr.Selim Bey’in tanıştığımız ilk an itibariyle pozitif yaklaşımı ve sürecin ne şekilde ilerleyeceğine dair en ince ayrıntısına kadar verdiği net bilgiler sayesinde aynı haftaya ameliyat tarihimizi belirledik. Bu arada sürecin en başından beri sürekli güler yüzü ve samimi kişiliği ile sevgili Bahar desteğini hiç eksik etmedi. O yoğunluğuna rağmen bıkmadan usanmadan halen whatsup’larıma cevap veriyor.

Ameliyatım Acıbadem Fulya Hastanesinde sabah saatlerinde yapıldı ve yaklaşık 1,5 saat kadar sürdü. Dr.Selim Bey hastanede yattığım süre boyunca (3 gece) her gün kontrole gelerek durumumu takip etti her şey çok yolunda gitti ve ben 4. günün sabahı evime gittim, aslında 3.gün eve dönebilirdim ama biraz keyif yaptım sanırım çünkü hastane personeli çok ilgili ve yardımcılar. Hastanedeki son gün sevgili Bahar elinde bir dosya ile geldi, içerisinde bulunan tüm bilgilendirmeleri tek tek anlatarak evde iyileşme sürecimi nasıl yürüteceğimin bilgisini verdi, aklınıza takılan her sorunun cevabını bu dosyada bulabiliyorsunuz.

Ameliyat olduktan sonra 45 gün evde istirahat ettim tabi bu süreçte Dr.Selim Bey ve Bahar’ın yönlendirmelerine harfi harfine uydum, cam walker’ları minik rahatlama seansları haricinde (malum Ağustos sıcağı) hiç çıkartmadım, buz kompreslerimi aksatmadım tabi bu arada ayaklarımı sürekli yüksekte tuttum. İlerleyen süreçte özel tabanlıklı terlik, ayakkabı derken son 1 aydır eski ve yeni ayakkabılar giyebiliyorum (topuklular hariç elbette) tabi tüm bunları Selim Bey’in yönlendirmeleri doğrultusunda yapıyorum. Periyodik zamanlarda ayak filmlerim çekiliyor ve sonrasında Dr.Selim Bey’e kontrole gidiyorum, ameliyatımın üzerinden 3,5 ay geçti ve her şey çok yolunda.

Özellikle vurgulamak istediğim şey, bu ameliyatı olmanız gerekiyorsa korku, iş güç vb. sebeplerle asla geciktirmeyin ve ertelemeyin, keza ben tarifsiz ağrılarla ve şekli bozulmuş ayaklarım ve ayakkabılarımla geçirdiğim onca yıl için çok pişmanım.

Ayrıca sürekli ertelediğiniz zaman ameliyat ve iyileşme sürecinize olumsuz etki ediyor.

Merak edenler için ayaklarımın öncesi ve sonrası fotoğraflarını da paylaşıyorum. Uzunca bir yazı oldu ancak ben ameliyat için Dr. arama sürecimde okuduğum hasta yorumlarından dolayı çok hızlı yol alarak Dr Selim Bey’e ulaşmıştım.

Tüm bu başarılı sürecin mimarı, tereddüt etmeden ameliyat olabileceğiniz, alanında EN BAŞARILI ve EN GÜVENİLİR  doktor kesinlikle  Dr. SELİM MUĞRABİ ’dir. Deneyimle sabit olduğundan etrafımda benzer şikayeti  olan herkesi gönül rahatlığı ile Dr.Selim Bey’e yönlendiriyorum.

Sevgili Bahar’cım güler yüzün kesintisiz desteğin için sana da tekrar çok teşekkürler.

Sevgiler


Zeliha Emecan

2015 yılının başlarında uzun yıllardır beni rahatsız eden ve artık ağrıları dayanılmaz hale gelen Halluks Valgus Ayak Kemik Çıkıntılarım için ameliyat olma kararı aldım. Yaptığım araştırmalar neticesinde çoğunluğun Sn.Selim MUĞRABİ’yi tavsiye ettiğini gördüm.

Muayene için merkeze gittiğimde başta Bahar hanım olmak üzere tüm ekibin yakın ilgisi ve güler yüzüyle karşılaştım. Aynı ekip sizi ameliyat ve sonrasında hiç yalnız bırakmıyorlar gece gündüz gönül rahatlığıyla aradığınızda sorularınıza ve sorunlarınıza çare oluyorlar.

Doktor bey ile tanıştığınızda ve yaptığı muayene sırasında doğru yerde olduğunuzu zaten hissediyorsunuz. Size en ince ayrıntısına kadar süreci anlatıyor; tereddütlerinizi izah edip sizi rahatlatıyor.

Ameliyat günü Acıbadem Fulya Hastanesinde sabah Bahar hanımla buluştuk gerekli işlemleri yaptık ve hazırlıklarımı tamamlayıp ameliyat saatimi bekledim. Ameliyatım yaklaşık 1-1.5 saat arası sürdü. Çıktıktan sonra 3 gece hastanede kaldım.Bu hocamızın işine ve hastasına gösterdiği özendi. Sizi evinize sıfır ağrıyla göndereceğiz dedi ve hakikatten öyle oldu.

özel ayakkabılar;terlik ve özel tabanlıklı ayakkabı derken sık kontrollerimle beraber bu süreci atlattım.

Şu anda hiçbir problemim yok hem ağrılarım bitti hem de güzel bir görünüme kavuştum.

Ameliyattan çekinen tüm dostlarıma Sn. Selim MUĞRABİ’yi gönül rahatlığıyla tavsiye ediyorum. Maalesef herkes bu ameliyatı yapabildiğini söylüyor ama sonrasında yaşananlar insanı yaptırdığına pişman ediyor. O yüzden dikkatli tercih yapmayı iyi araştırmayı atlamayalım.

Ben tekrar hocamıza ve ekibine sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Başarılarının devamını diliyorum


Yasemin Başarır

Fulya Ayak Cerrahi Merkezi  ’ne 2014 yılının Temmuz ayında sol ayak  ve parmaklarının şişip yürümekte zorlanmaya başladığım ve kırık ya da çatlak şüphesiyle yola çıktığım bu yolda tanıştım “Hallux Valgus” terimiyle. Çocukluğumdan beri gelen ve babaannem ve babamda var olan  bu başparmak çıkıntımın aileden gelen bir miras olduğunu düşünür  ve bir hastalık hem de insan sağlığını bu denli etkileyebilecek bir hastalık olduğunu tahmin etmezdim. Çevremdeki insanların estetik maksatlı  bu konuda  ameliyat ol çağrılarını da itici bulurdum. Ta ki ayaklarım şişip yürüyemeyinceye kadar. Elbette kalıtsallık en güçlü sebep olmakla birlikte yıllardır yanlış ayakkabı kullanımıyla ameliyat olma noktasına taşındım. Tavsiyem siz benim kadar geç kalmayın.

Samsun’da özel bir hastanede konulan teşhisle önerilen yöntem de;  önce tek ayak için  3 ila 4 ay daha sonra ikinci ayak yine 3 ila 4 ay suresinde. Ki ben  12 yaşında bir erkek ve 5 yaşında ikizleri olan bir anne  olarak 8 aylık bir tatil yaşamım olacağını öğrendiğimde ilk işim istanbulda bu ameliyatı yapabilecek doktor ve hastaneleri araştırmak oldu. İnterneti tıkladığımda ilk karşıma çıkan isim Opt. Dr Selim Muğrabi oldu ve bu konuya çok vakıf bir doktor olacağını düşünerek Fulya Ayak Cerrahi Merkezi ile bağlantıya geçtim.

Aslında Samsunda ameliyat olma kararı almışken içimden gelen sese kulak vererek Selim beye muayene olmaya kara verdim. Eşimle birlikte gittiğim ilk muayenemde Selim beyin ameliyatım hakkında detaylı ve bilgilendirici açıklaması bana Samsunda gittiğim doktorun bana veremediği güveni  verdi açıkçası. Her iki ayağımdan ameliyat olacağımı cam wolker botlarımla ameliyatın ertesi günü ve 21 gün sonra da bu botları çıkararak yürüyebileceğim söylendiğinde inanması çok güç geldi ve birazda ürkütücü.

İnsan hayatında çoğu zaman çok isabetli kararlar alamayıp, doğru tercihler yapamayabilir. O akşam google’in yardımıyla ulaştığım doktorum Selim Muğrabiye ameliyat olmak benim hayatımda aldığım en isabetli  karalardan, yaptığım en doğru tercihlerden biriydi benim için.

23 eylül 2014 te beşiktaş ota jinemed  hastanesinde girdiğim ameliyattan başarıyla çıktığım 2 günlük hastane yatış surecinden sonra, evde istirahat ve pansuman bakımıyla 16 günümü tamaladim.9 ekim 2014 te ilk kontrolüme gittiğimde cam wolker botlarımı çıkarttık terliklerimle ilk yürüyüşümü tamamladığımda kendim bile inanmakta güçlük çektim. Elbette ödemler ağrı süreçleri söz konusu ama yaklaşık olarak 21 gün sonra nerdeyse zaruri ihtiyaçların karşılayabilecek kadar iyileşmek de sevindiriciydi benim için. Tabi tek bir koşulu var doktorunuzun tavsiyelerine harfiyen uymak.

Bu ameliyatta bu süreçler hangi hastane ya da hangi doktoru tercih etseniz iyi yada kotu bir şekilde yaşanacaktır. ama ben bu ameliyatı olup 9 ay sonra hala ödemi inmeyen ve şikayetleri olan bir kaç insan tanıdım. Benim yaşadığım süreçteki rahatlığa sahip olmayıp acılar eziyetler çeken.

Ama burada belirtmek isterim ki benden ve inanıyorum  tüm hastalarından ilgisini hiç eksik etmeyen tatil gece yarısı demeden her telefon ve mesajlarımıza cevap veren basta doktorum Selim Muğrabiye ve bir terapi uzmanı yaklaşımıyla hastalarının yüzlerce mesajlarına sabırla cevap verip hiç yılmadan onlara güven vererek rahatlamaya çalışan bahar hanıma kendimi  bunaldığımda ve zorlandığımda kendi aile bireylerimden yardım alıyormuşçasına beni rahatlatan, her kontrole gidişimde güler yüzlerini ve ilgilerini eksik etmeyen fulya ayak cerrahi merkezi çalışanlarına ne kadar teşekkür etsem azdır. Eğer böyle bir sorununuz varsa ve doğru adres arıyorsanız iste burası orası Fulya Ayak Cerrahi Merkezi


Nurten Koral

Merhabalar,

Benim Dr. Selim Muğrabi ile tanışmam kuzenimin kendisini bir tv programında,benim yıllarca muzdarip olduğum, defalarca ameliyat olmaya niyetlenip bir türlü cesaret edemediğim halluks valgus rahatsızlığımı anlatırken izlemesiyle oldu. Ben programı daha sonra internetten izledim ve Dr. Selim Bey’i hemen araştırmaya başladım.Biraz ince eleyip sık dokuyan biri olduğum için internette uzun araştırmalar yaptım, blogları okudum, halluks valgus ameliyatı yapan doktorları, ameliyat ve sonrası süreci inceledim.

Sonunda kararımı Selim Bey’den yana verdim ve randevu alarak muayenehanesine gittim. Ekip gerçekten harika. Güler yüzlü, sıcak karşılamaları ile sizi evinizde hissettiriyorlar. Bilhassa Bahar Hanımcığım anlatılmaz, yaşanır. Bahar Hanım bana basış analizi yaptı. Güler yüzü tatlı diliyle ön açıklamalarda bulundu. Daha sonra Selim Bey’in odasına geçerek kendisiyle tanıştım. Bendeki tüm sıkıntıları daha ben anlatmadan kendisi söylüyordu. Benim için en iyi çözümün tahmin ettiğim gibi cerrahi müdahale olduğunu çok güzel bir anlatımla açıkladı. Açıklamaları bana güven verdi ve ben de yıllarca veremediğim ameliyat olma kararını verdim.

09 Ocak 2015 tarihinde Ota-Jinemed Hastanesinde Selim Bey tarafından ameliyat edildim. Hastane ekibinden, ilgi alakalarından da çok memnun kaldım. Buradan onlara da çok teşekkür ediyorum.

Ameliyat sonrası sürecim de çok şükür gayet iyi geçti. Ağrım sızım yok denecek kadar az odu. O da birkaç gün. Bu süreçte  günün hangi saatinde ararsam arayayım ulaşabildiğim , beni her konuda aydınlatan doktorum Selim Bey’e, ne sorarsam sorayım  o tatlı sesiyle, sabırla, olumlu motivasyonuyla beni rahatlatan Bahar Hanımcığıma çok teşekkür ederim.

Ameliyat olalı üç ayı geçti. Her ay doktoruma kontrole gidiyorum. Herşey yolunda. Halluks valgustan dolayı ayağımın altında oluşan ve bana acı veren nasırlardan, benim farkında bile olmadığım tırnak mantarımdan da konusunda tecrübeli Reyhan Hanım sayesinde kurtuldum. Ellerine sağlık Reyhan Hanımcığım. Daha önce bana rahatsızlık verdikleri için sevmediğim, spor ayakkabı hariç hiç bir ayakkabıyla rahat edemediğim, hiç bir ayakkabıyı da ayağıma yakıştıramadığım ayaklarımı doktorum Selim Bey ve değerli ekibi sayesinde artık çok seviyorum.

Her gittiğimde beni evimde gibi hissettiren bu ekibi her türlü ayak problemi olan herkese tavsiye ediyorum. Sihirli bir değnek değmiş gibi ayaklarımı sağlığına kavuşturan ve güzelleştiren doktorum Selim Bey’e, Bahar Hanım’a, Reyhan Hanım’a ve Gamze Hanıma binlerce teşekkürler.  İyi ki varsınız, iyi ki sizleri tanımışım


Hale Uzelli

Hocamızla yaklaşık 5 yıl önce tanıştım ve kendisi hem annemin hemde benim doktorum. Önce anneme her iki kalçasına da protez takıldı. Ameliyattan sonra kalçasındaki ağrılar sona erdi.

Kendisine buradan çok teşekkür ediyorum şimdi ise sırada annemin diz protezi ameliyatı var.

Benimde diz kapağımda kayma vardı ve kendisinin sayesinde ayrıntılı açıklamaları diyebiliriz çünkü genelde doktorların dilinden pek anlamayız ama Op.Dr. Selim Muğrabi size öyle bir anlatır ki çıktığınızda sizde bir ortopedist gibi hissedersiniz, hayatım  ağrısız  bir hayata dönüştü. Kendisine çok teşekkür ediyorum. Eksik olmasın…


Nilgül Salman

2013 yılında emekli olunca her gün giydiğim topuklu ayakkabılarıma veda edip düz ayakkabılarımı da giymeye başlayınca olanlar oldu. Tam rahat ettim gezeceğim derken şiddetli ayak ağrısı ile ayakkabı bile giyemez oldum. Her adım attığımda sağ ayağımdaki daha şiddetli olmak üzere sivri bir kayaya basarmış gibi bir ağrı ile gece gündüz ayak ağrısı çekmeye başladım. Birçok doktora gittim ilaç tedavisi oldum. Ama ağrım her geçen gün şiddetini artırarak çoğalmaya devam etti. Ta ki bir gün eşim işten gelip Dr. Selim Muğrabi’den randevu aldığını söyleyene kadar.

İlk randevuma gittiğimde çok stresliydim. Gülen yüzlerle karşılanmak çok güzeldi. Çekilen filmlerim, MR, tahlillerim; Dr. Selim bey hiç birine bakmadı bile, sadece beni dinledi. Muayenesini yaptı teşhisini söyledi. Plantar sinir lezyonu ve Halluks valgus. Uzun bir tedavi dönemim olduğunu söyledi. İlk etapta tabanlıklarım yapıldı, ilaçlarım verildi. Yapmam gereken hareketler gösterildi. Daha sonra fizik tedavi ve en son ameliyat olarak yol haritamızı belirledik. Ağrım geçmeyince ameliyat şıkkına atlayıverdik. Zor bir ameliyattı. İyileşme süreci uzundu. Ağrısı çok olacaktı. Belki de iyileşemeyecektim. Herkes bir şey söylüyor, bu ameliyatı olmamam gerektiğini söylüyorlardı.

Dr. Selim Bey bana ameliyatı ve iyileşme sürecini anlattı. Doktoruma o kadar güvendim ki gözü kapalı bu ameliyatları olacağımı söyledim.

Ameliyat sabahı Acıbadem Fulya Hastanesine gittim. Her şey o kadar çabuk oldu ki anlayamadım. Damar yolum açıldı, tahliller yapıldı. Narkoz doktoru geldi ameliyat ve sonrasındaki süreci anlattı. Bir baktım ki ameliyathane kapısındayım. Beni karşılayan hemşireler ve diğer ekip çok güler yüzlüydü. Ameliyat hemşiresi bana moral verdi bu ameliyatı 2 bacağından birden olduğunu Dr. Selim beyim bu konuda uzman olduğunu anlattı. Daha sonra yatağımda uyandım. Hiçbir ağrı sızım yoktu. Muhtemelen narkozun etkisi hala geçmedi diye hissetmiyorum diye düşündüm. Saatler geçtikçe hafif hafif bir şeyler hissetmeye başladım ama bu sızıdan öteye gitmedi. Sürekli buz uygulaması rahatlatıyordu ve tabii başımın ucundaki ağrı kesici. Hastanede 2 gece kaldım. Doktorum ve ekibi beni düzenli olarak ziyaret ettiler ve ilgilendiler. Hastaneden çıktığımda içtiğim ağrı kesici sadece Majezikti. Ve buz tedavisiydi.

21 gün doktorumun önerdiği cam wolker adı verilen botu kullandım ve mümkün olduğunca ayağımın üzerine basmadım, evde istirahat ettim. 21 gün sonrasında 21 gün tabanlıklı terlik giymem gerekiyordu. Fakat pansumanda kullanılan rifosin bana dokunduğundan terlik giyme sürem uzadı. Her gidişimde güler yüzle beni karşılayıp rahat ettirmek için çırpınan yüzü gibi kalbi de güzel olan Bahar hanıma, Gamze hanıma, Reyhan hanıma güler yüzünüz, ilginiz için sizlere de çok teşekkür ederim. Bahar hanıma gün aşırı gönderdiğim ayak fotoğraflarımla sürekli aldığım yardımlarından ve kaprislerime dayandığı için çok teşekkür ederim. Spor Ayakkabımı da giyiyorum rahat ayakkabımı da.

Hasta psikolojisini bilen konusunda uzman olan Dr. Selim Bey’e en içten dileklerimle çok teşekkür ederim.

Hazır olduğum zamanda sol ayağımın ameliyatımda görüşmek üzere.


Melek Büşra Ergin

Senelerdir korkudan erteledigim bir ameliyattı halluks valgus. Sonunda kaçamayacağımı fark edip doktor arayışına girdim…bir kaç doktor gezdikten sonra tavsiye üzerine gittiğim Dr. Selim bey ile tanıştım. Yapacağı ameliyatı ve hastalarının tepkilerini o kadar iyi biliyordu ki bana soru sorma fırsatı bile vermeden operasyon öncesi ve sonrasının her şeyini anlatmıştı. Selim Bey sayesinde bu surece ve yaşayacaklarıma hazırdım.

Sonuç; ‘keşke bu operasyonu daha önce olsaydım’.

Hayatimin bu en korktuğum dönemini Dr. Selim bey ve ekibi sayesinde inanılmaz rahat atlattım. Derler ya ‘doktor tavsiye edilmez’ ama ben bu sözün aksine herkesin ayaklarını Selim beye emanet etmesini tavsiye ediyorum. Tek kelimeyle hayattaki en sevdiğim doktorum Selim bey oldu Son olarak da, benim her şımarıklığımı çeken, sıkılıp usanmadan benimle ilgilenen Dr.Selim bey ve muhteşem ekibine (Bahar hanim) tekrar tekrar çok teşekkür ediyorum!

Sevgiler,


Şükran Aydoğan

Şiir gibi doktor. İlk muayene randevumuzdaki söylemimdi. O ana dek böylesine bir üsluba; bir tanı ve tedavi, bütün sanat dallarının incelikle birleştirilerek edebi bir şair ustalığı ile anlatılmamıştı. Kendinden emin duruş ve güven veren bilgisi; meslek ahlakı ile emsalsizdi. Tek soru sormamıza gerek görememiştik. Sanki aklımızı okuyordu. Kliniğin konforu sağlık ekibinin filmlerde görülebilecek karşılaması gösterilen itina, titizlik, sabır ve hoşgörü, ciddiyet, özenli davranış, tüm dünyayı ısıtacak gülümseme; İngiltere, Almanya, Amerika, İsviçre gibi ülkeleri geride bırakıyordu. Özellikler kullanılan son teknolojiler iyileşme sürecinde keyifli ve konforlu anlar sağlıyordu. Kendisini böylesine mükemmel yetiştiren Selim Muğrabi’yi tebrik ediyor, saygılar sunuyorum. Uzmanlık alanınızda tek emsalinize rastlamamız mümkün değil. Ülkemde bir dünya devi. Ne mutlu bize.


Cenk Ozkazbek

12-13 yıldır sağ ayak bileğimde problem vardı 5-6 km yürüdükten sonra o kadar şişerdi ki bilek kemiğim bile kaybolurdu. Eşimde topuk ile ilgili bir problem oluştu Selim Bey`e yakın bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine gittik. Eşimin topuk ağrılarını sadece bir kaç egzersiz bir tabanlık vererek iyileştirdi. Bana da ameliyat olmam gerektiğini söyledi önceler ameliyattan korkuyordum ama bir gün televizyonda Galatasaraylı Aydın Yılmazın 180 derece donen ayağını ameliyatla düzelttiğini görünce hiç tereddüttüm kalmadı bugün ameliyat üstünden 1 yıl geçti. Eski şikâyetlerimden hiçbirisi artık yok ayrıca asistanı Bahar Hanım da her aşamada bize destek ve yardımlarını esirgemedi.

Selim bey ve ekibine kalpten teşekkürler.


Seyhan Kuru

Öncelikle ameliyatı neden daha önce olmamışım diye düşündüğümü belirtmek istiyorum.

Ayağımda en rahat ayakkabım dahi olsa yürüyüş yapmaktan keyif alamamaya, uzun süreli yürümelerde sürekli ayak ağrısı çekmeye, kış yaklaşınca eyvah kapalı botlar mevsimi, her akşam ayak ağrısı çekmeye başlayacağım gibi şikâyetlerim sonucunda nihayet tavsiye üzerine Dr. Selim Muğrabi ile tanıştım. Ve randevu öncesi izlediğim videolarından henüz tanışmadan DR. Selim Bey ‘ e güvendim. Ve sonucunda her iki ayağımdan da 26 Eylül 2014 tarihinde Acıbadem Fulya Hastanesinde ameliyat olmaya karar verdim.

Bu kadar kolay olacağını (kendi açımdan tabii, doktorumu bilemiyorum hiç düşünmemiştim.

Birçok endişe vardı, narkoz, narkoz sonrası narkoz etkisi, ameliyat sonrası ağrı sızı ne olacak?

Netice de bu bir kemik ameliyatı ve en çok ağrıların kemik zarının kesilmesi sonucu oluşan ağrıların olduğunu biliyor olmak…

Birçok endişe ve korku hepsi bir arada…

Selim Bey ayrıntılı bir şekilde süreci anlattıktan sonra ve tabii birde ağrı neredeyse hissetmeyeceksin dedikten sonra kısa bir süre içerisinde ameliyat tarihi kesinleşti ve ameliyatımı oldum.

Zaten uzatmanın ya da üzerinde çok fazla düşünmemin zaman kaybı dışında hiçbir şeye yaramayacağını belirtmek isterim.

Ameliyat sabahı hastaneye gittim, tahmin etmediğim bir hız ve ilgi ile ki heyecanlanmaya bile vaktim olmadı o kadar hızlı bir şekilde damar yolum açıldı ve en son ameliyathane kapısını ve şirin kıyafetli hemşire hanımı ve bana gülümsemesiyle beraber hop gittiğimi hatırlıyorum.

Kendime geldiğimde odamın kapısından giriyordum… Hiçbir ağrı sızım yoktu.

Muhtemelen narkozun etkisi hala geçmedi diye hissetmediğimi düşündüm. Uyudum uyandım, uyudum uyandım hiçbir şey yok. Sadece tatlı bir uyku hali.

Saatler geçtikçe hafif hafif bir şeyler hissetmeye başladım ama bu sızıdan öteye gitmedi.

Sürekli buz uygulaması rahatlatıyordu ve tabii başımın ucundaki ağrı kesici.

Hastanede 2 gece kaldım ve ilk gecesi de hastanenin kafe sinde ziyaretime gelen arkadaşlarımla beraber saat 01 e kadar oturup sohbet ettik.

Sanki sabah ameliyat olan ben değildim.

Hastaneden ayaklarımda botlarla ayrıldım ve 21 gün süreyle rutin pansumanlar dışında gece gündüz botlarla geçmesi gereken süreci geçirdim. Botlar sayesinde ev içerisinde kısmen kişisel ihtiyaçlarımı giderebildim. 21 günün sonunda tabanlıklarım ile beraber terlik dönemine geçtim ve artık yavaş yavaş ta olsa yürümeye başlamıştım. Günler geçtikçe yürüme hızım artıp, adımlarım düzgünleşiyordu.

Yine 3 hafta terlik giyme döneminden sonra nihayet spor ayakkabılarıma kavuşup onlarla sürecime devam ettim. An itibariyle normal ayakkabı giyiyorum

Ameliyat olacaklara birkaç tavsiyem olacak, ağrı sızı gibi şeyleri kafanızdan atın, sadece süreci iyi değerlendirip kendinizi bu duruma hazırlamanız gerekiyor, ben kendimce bu süreci fırsata çevirmeye çalıştım. Bunun dışında düşünmeniz veya endişelenmeniz gereken hiçbir şey yok. Kısacası Selim Bey ve ekibine güvenin

Son olarak Fulya Ayak Sağlığı ekibine Bahar Hanım’a ve Dr. Selim Muğrabi ‘ye çok teşekkür ederim.

Sevgiler


Emine Erdoğmuş

Ayak başparmağımın yan tarafından çıkan kemik ağrı yapmaya başlayınca doktorum olan Selim beye muayeneye gittiğimde  kemiğin çıkması ile basma sorunum (düztabanlık) birleşince tendomda sorun oldu hemen ameliyat olmam gerektiğini geciktirirsem daha da ilerleyip sorunun büyüyeceğini söyleyince birlikte 29 Ekim 2014 tarihinde ameliyat için gün kararlaştırdık.

Acı Badem Fulya Hastanesinde Selim Bey ekibi ile birlikte 3,5 saatlik ameliyatla ağrılarımdan kurtuldum.

Ameliyatımda düztabanlığım, çıkan kemiğim, tendom transferi, Topuğuma da platin koyarak bu ameliyat la sağlık sorunum ortadan kalktı.

Koltuk değneklerle geçen süre, ayarlı bot ile yatma, kalıp konularak giyilen terlik, gibi zorlu süreci geçirdim  ve desteksiz yürümeye başladım, fizik tedavisi ile tendomu çalıştırma hareketleri ile birlikte 2,5 ay gibi süreye sığdırdım.

Ameliyat olduktan sonra en önemli olan, hiç ağrı çekmemiş olmamdı çünkü bu konu hakkında çok şikâyetler okumuştum.

Selim beye bu ameliyat için sonuna kadar güvendim, benim için ameliyat ve sonrası çok önemliydi özellikle ağrıların olmaması gibi, benim  şu anda ameliyat olalı 3 ayım oldu ve her şey çok iyi. Böyle sağlık sorunu olan arkadaşlar, lütfen sonradan pişman olmak istemiyorsanız ameliyat olmadan önce mutlaka Selim Magrubi beye muayene olun derim.

SELİM BEY ÇOOOOOOOOOOOOK TEŞEKKÜRLER SAYENİZDE SAĞLIĞIMA KAVUŞTUM.


Mari Levent

Ben Mari Levent, 1950 doğumluyum ve ağustos ayı sonunda evimin garaj girişinde kayarak ayak bileğimi birçok yerinden kırdım.

2 Eylül sabahı Dr. Selim Muğrabi tarafından başarılı bir şekilde ameliyat edildim. Ayak bileğime titanyum plakalar takıldı.

Ameliyat sonrası hiç denecek kadar ağrım oldu. Doğru dürüst ağrı kesici bile almadım. Hastanede beş gün kaldım ve bu süre zarfında hiç yere basmadım. Atik bir insan olmadığım için koltuk değneklerini kullanmak bana zor geldi ve yerine yürüteci tercih ettim. Bu şekilde tuvalete gidebiliyor veya bir koltuğa ulaşabiliyordum.

Eve dönünce her şeyden önce benimle ilgilenecek bir bakıcı bayan tuttum. Hareket etme ihtiyacımı ise bu bayanın yardımı ve tekerlekli sandalyeyle gidermeyi tercih ettim.

Ameliyat sonrası pansumanlarda da enfeksiyon gibi hiç bir sorun yaşamadım. Alçı yerine ayağıma cam walker denilen özel bir bot giydim ve 5 hafta kadar ayağımı hiç yere basmadım. Sanırım işin en sıkıntılı tarafı da bu idi. Beş hafta sonunda yürüteçle hasta ayağımı da kullanarak yürümeye başladım. Kısa bir süre sonra spor ayakkabıya geçtim ve kendimi hemen çok rahat hissettim.  20 seans başarılı bir fizik tedavisinden sonra kendimi oldukça iyi hissettim ve her yere gitmeye başladım.

Şimdi ameliyatımın üstünden 5 ay geçti ve artık dolgu topuk botlar da giyebiliyorum.

Tek eksiğim seri merdiven inmek; ama sanırım o da benim ihmalkârlığımdan kaynaklanıyor.

Şu an ayağım gayet iyi ve hiç bir durumda ağrım yok.

Bana böyle başarılı bir ameliyat yapıp sağlığıma kavuşturduğu için önce Dr. Selim Muğrabiye

ve asistanı Bahar hanıma çok teşekkür ederim.

Sevgiler

Mari Levent


Elif Karadöl

Öncelikle Doktorum Selim Bey ve ekibine çok teşekkür ederek başlamak istiyorum.

Onlarla tanışmadan önce ayaklarımın her ikisinde de beşinci parmaklarda ve ayak tabanımda geçmeyen, şiddetli ağrı yapan ve hayatımı olumsuz şekilde etkileyen nasırlarım vardı. Nasırların alınması hiçbir şekilde durumu iyileştirmiyor sadece geçici süre ile ağrıların hafiflemesine neden oluyordu. Öğretmen olmam sebebiyle tüm gün boyunca ayakta ve hareket halindeyim artık bu soruna çözüm bulmak için yaptığım araştırmaların sonucunda Doktor Selim Bey ile tanıştım. Kendisi ilk muayene sonucunda ağrıların asıl sebebinin nasırların oluşmasına sebep olan tarak kemiğimdeki ve beşinci parmaklardaki deformasyon ve yapısal bozukluklar olduğunu, tedavinin ancak ameliyat ile olabileceğini açıkladı.

Kendisine güvendim ve ameliyat oldum, tarak kemiklerime birer adet platin takıldı ve kemiklerden kaynaklanan tüm bozukluklar düzeltildi, ameliyat sonrasında iki gün hastanede kaldım ve kesinlikle hiçbir ağrı hissetmedim, doktorum ve ekibi beni düzenli olarak ziyaret ettiler ve ilgilendiler. Düzenli olarak pansumanlarım yapıldı doktorumun önerdiği ağrı kesicileri bile sadece birkaç gün aldım ve bıraktım çünkü ayaklarımda ağrım yoktu. Ameliyat sonrası 21 gün doktorumun önerdiği roomwalker adı verilen botları kullandım ve mümkün olduğunca ayaklarımın üzerine basmadım, evde istirahat ettim. 21 gün sonrasında spor ayakkabı sürecine geçtik bu süreçte bana özel yapılan tabanlık ile spor ayakkabımı kullandım, artık ayaklarımın üzerine rahatlıkla basabiliyor, 30-60 dakika arası yürüyüşler yapabiliyor ve hiçbir ağrı hissetmiyordum.

Bir ay sonrasında tabanlığımı kendi ayakkabılarımla kullanmaya başladım ve zaman içinde tabanlığa ihtiyaç duymadan farklı ayakkabılarda kullanmaya başladım. Şuan ameliyatımın üzerinden 5 ay geçti, biri sormadığı sürece ameliyat olduğumu bile unutuyorum, çok hafif günden güne azalan dikiş izleri dışında ameliyat olduğumu bana hatırlatan hiçbir şey yok. Tüm ağrılarım geçti, istediğim her türlü ayakkabıyı kullanabiliyorum, uzun yürüyüşler yapabiliyorum, iş hayatımda yoğun tempoda hiçbir sıkıntı yaşamıyorum, Doktor Selim bey ekibinden Bahar hanıma ve tüm ekibine sonsuz teşekkür ediyorum.

Ayak sağlığı ile ilgili her türlü sorunda tereddütsüz danışabileceğiniz, tedavi olabileceğiz en güvenilir doktor olarak Selim Bey’i güvenle tavsiye ediyorum.


Kumru Demirtaş

Değerli Doktorum ;

Beceriniz, nezaketiniz, ilginiz, sabrınız için çok teşekkür ederim. İYİKİ VARSINIZ…

Ayrıca sevgili Bahar hanım, Reyhan hanım, Gamze hanım güler yüzünüz, ilginiz için sizlere de çok teşekkür ederim. Her şey gönlünüzce olsun. Sevgilerimle…


Feride Hikmet Çakmak

2,5 yıl önce kırılan ayağıma yapılan fizik tedaviler ve onlarca çekilen filmler ve geçmek bilmeyen her gün beni eve daha çok bağlayan ağrılar. Doktorumla internette araştırmalarım sonucu tanıştım ve iyi ki altmış yaşında interneti öğrendim ve iyi ki doktorum ve ekibiyle tanıştım. Selim bey gerçek bir beyefendi ve tam branşını yapan bir doktor kendisini çok seviyorum başarılarını da takip ediyorum. Kendisine ve ekibine özellikle bahar hanıma teşekkürler. Yapılan başarılı ameliyatım ve beş aylık tedavi sürecinden sonra çok iyiyim herkese de doktorumu öneriyorum sevgiler ve başarı dileklerimle.


Ufuk Or

Merhabalar,

Yaklaşık 1,5 yıl önce başladığım ayak bakım ve tedavisinde tahmin ettiğimin ötesinde memnun kaldım.

Tırnak mantarı tedavisine başlarken açıkçası çok umudum yoktu ancak Söylenenleri birebir uyguladım ve şu an hiçbir sorunum yok.

Tabii söylemeden geçemeyeceğim, işinin ehli, tırnak bakımı ve tedavisini yapan, yaparken biraz canınızı yakan:-) Reyhan HN. Var. Siz ayaklarınızı ona teslim edin, kahvenizi için.

Ellerinize sağlık, her şey için teşekkürler.


Elena Kravchenko

Uzun zamandır değişik yerlerde ayak tırnağımdaki mantar problemini çözmek için çaba sarf ettim.

Bu problem bazen çözülür gibi oldu ama kısa sürede tekrar ortaya çıktı.

Tedaviye kliniğinizde başladıktan sonra ise ayak tırnağımdaki bu problem kalıcı bir çözüme kavuştu.

Periyodik kontrollerle problemin tekrarını önlüyorsunuz.

Tekrar açık ayakkabı giyebilmemi sağladığınız için size teşekkür ediyorum.


Vatangül Fıasımova

Umut ve inançlı olduktan sonra her şeyin bir yolu vardır.

Doktorum programını hiç kaçırmam orada gördüm Doktor Selim Beyi, onun ellerindeki mucizeyi hissetmiştim.

Tanıştım inandım, güvendim Selim bey bana umut verdi. 14 Ocak 204 tarihinde sağ taraf halluks valgus ameliyatı oldum. Sizlere anlatamam çok mutluyum.

Doktorum programına teşekkür ediyorum çok minnettarım.  Beni yalnız bırakmayan Lale Akıncı hanımefendiye, güzel gözlü Bahar Hanım kızıma çok teşekkür ediyorum.

Yeter ki siz umutlarınızı  ve inançlarınızı yitirmeyin kendinizi Doktor Selim Beye teslim edin iyi ki varsınız yurdumun güzel insanları.


Acun Yurdal

Merhabalar Selim Bey;

Öncellikle beni tekrar sağlığıma kavuşturup hayata bağladığınız için size ne kadar teşekkür etsem ne kadar güzel söz söylesem azdır. Allah size uzun ve sağlıklı ömürler versin.

İlginizden dolayı teşekkür ediyorum.

İyi ki varsınız,

Kalın sağlıcakla.


Ayşe Karabıyık

2 yıl önce ayak tabanlarımda çekiştirme, ağrı, yanma ayak bileğimde şişlik ile başlayan rahatsızlığım için. Ankara da çeşitli üniversite ve sağlık bakanlığı hastanelerinde ortopedi doktorlarına gittim. Önemli bir rahatsızlığınız yok diyerek sadece ağrı kesici ve kas gevşetici önerdiler.

Uzman TV videolarını izleyerek aradığım doktorun Selim Muğrabi olduğuna karar verdim. Dr bey ilk muayenede rahatsızlığımı tespit etti. Tabanlık, ayakkabı, ilaç, enjeksiyon tedavisi uyguladı. Ancak benim rahatsızlığım geçmemişti, ameliyat olmaktan da korkuyordum.

Bu arada ziyaret amaçlı Almanya’ya gitmiştik. Eşim ameliyat olmamı istemiyordu. Almanya’da ortopedi doktoruna gittim. Ayak ameliyatlarının çok riskli olduğunu ve önermediğini söyledi. Orada şok dalga tedavisi uyguladı. Ancak bu tedavide  beni iyileştirmemişti. 2 ay kadar önce Dr Selim beyi arayarak ameliyat olmak istediğimi söyledim.

Başarılı geçen bir ameliyatın ve 3 haftalık kesin istirahatin ardından ağrısız ve krampsız basabiliyorum, yürüyebiliyorum çok mutluyum ve şükrediyorum. Dr Beyi tanıdığım için kendimi şanslı hissediyorum.

Kendisi çok ilgili, bilgili ve mükemmel bir insan, ayak rahatsızlığı çekenlerin Selim Muğrabi’ye muayene olmasını öneririm. Ayrıca ameliyat olduğum Jinemed hastanesi doktor, hemşire, yardımcı personel ile Dr Selim beyin asistanı kalbinin güzelliği yüzüne yansıyan Bahar hanıma teşekkür ediyorum. Sağlıklı günlerde görüşmek üzere…


İnci Duman

Morton Nöroması nedeniyle Dr. Selim Bey’e gittim. Beni hemen ameliyata almaması, en son çare olarak ameliyatı önermesi ona güvenimi arttırdı. Ne yazık ki ağrılarımı şiddetlenmesi üzerine Doktoruma ameliyat olmak istediğimi bildirdim.

Son derece işinin ehli olan bir hekime kendimi  teslim ettiğim için çok şanslıyım.  Ameliyattan önce ve sonra göstermiş olduğu güler yüzü, ilgisi ve hasta psikolojisinden son derece iyi anlaması beni çok mutlu etti. Önce sevgili doktorum Selim Bey’e, sonra  hasta takibini yapan Özgün Hanıma da ilgisinden dolayı çok teşekkür ediyorum. 26 Ağustos 2013 tarihinde ameliyatım gerçekleşti. Bugün 3. günündeyim, çok şükür gayet iyiyim.

Bu ameliyatı olacak hastalara hiç tereddüt etmeden Dr. Selim Muğrabi’yi tavsiye ederim.

Sevgi ve Saygılarımla;


Ayşen AKGÜL

5 yıllık geçmişi olan sol ayak parmağımdaki rahatsızlığımdan dolayı acılar içinde yürüyordum. Bu konuda kapısını çalmadığım hastane ve o hastanelerin henüz bu rahatsızlık hakkında bilgisi olmayan doktorlarının yorumları sayesinde hastalık hastası olduğuma inanmaya başlamıştım. Ancak gün geçtikçe yürüyemiyordum.

Arkadaşımın tavsiyesi ile son bir kez Dr. Selim Bey den bir randevu aldım. Bütün tetkiklerim ile beraber (emar,röntgen) gittim. Sıkıntılarımdan bahsetmeye başladım. Ancak büyük bir şaşkınlık içindeydim. Ben daha ne şekilde rahatsızlıklar duyduğumun birini anlatmadan Selim Bey diğerini kendisi söylüyordu. Benim çektiklerimi anlayan bir doktorun karşımda olması nasıl bir rahatlık verdi anlatamam. Tek bir dokunuşta parmağıma aslında teşhisi koymuştu. Ancak yine de acil olarak ilaçlı emar istedi parmağımdan ve kendisi emar merkezinden randevuyu aldırdı.

Ekip olarak o kadar büyük bir uyumla çalışıyorlardıki hayran olmamak elde değildi, ve sonuç olarak benim parmağım gerçekten rahatsızmış ve bunun adına Morton nörinoma deniliyormuş.

Hemen ameliyata karar verdik. Ameliyat sonrası zor bir dönem geçti. Çünkü benim vücudum iplikleri kabul etmedi. Birer birer yüzeye çıktı. Bu uzun süreçte Sn. Dr. Selim Bey ve ekip arkadaşlarından Sn. Özgün Durna ve diğer ekip arkadaşlar inanılmaz bir özveri ve sabır ile tedavimi devam ettirdiler. Can doktorum Selim Bey sayesinde sancılarla dolu yürümelerim son buldu.

Allah Selim Bey ve Selim Bey kadar mesleğine aşık doktorlarımızı başımızdan eksik etmesin diyorum. Herşey için çok çok ama çok teşekkürler.


Çiğdem TOZDUMAN

27/10/2010 tarihinde Selim Bey tarafından ameliyat olmuş, 1.5 aylık süre içerisinde iyileşerek fizik tedavisine başlamış bir hastasıyım. Benim için en önemli şey doktorun hastayı dinlemesi, hastanında doktara güvenmesidir.

Morton nörinoma, Tarsal tünel , Halluks valgus ( baş parmak) çıkıntısı gibi dört önemli ameliyatı Selim Bey’in sistemli programlı ve işinin ehli bir şekilde olması ameliyat öncesi ve sonrası ile alakalı vermiş olduğu bilgiler, doktor hasta ilişkisi güven vermiştir.

Dr. Selim Bey’in hasta psikolojisini bilen konusunda uzman ve söylediklerinin adım adım gerçekleşmesi kendisi için bu cümleleri yazmama ve bu konuda korku ve teretdüt yaşayan başka hastalar veya hasta adayları varsa onlara fikir vermekten ibaretdir.

Kendisine en içten dileklerimle teşekkür etmeyi bir görev adlediyorum.


Nazan KARALI

Ayak başparmaklarımın yanında oluşan kemiklerimden çok şikayetim vardı. Bana çok ağrı vermeye başlamıştı.

Ameliyatla ilgili birkaç kişiden olumsuz şeyler duymuştum, ameliyat öncesi ve sonrasının çok zahmetli olduğunu.

Bir gün çocuklarımın okulundan bir öğretmenle tesadüfen görüştüğümde onunda böyle bir rahatsızlığı olduğunu ve Dr. Selim MUĞRABİ’ye ameliyat, olduğunu, ameliyatın ve sonrasının o kadar korkunç olmadığını, sıkıntılarından kurtulduğunu, çok memnun olduğunu anlatınca cesaretlendim.

Ve Selim Bey’le tanıştım.

Bana ameliyatla ve sonrasıyla ilgili her evreyi o kadar detaylı anlattı ki ona güvenip ameliyata karar verdim. Yaklaşık 5 ay önce de ameliyat oldum. Şikayetlerimden kurtuldum. Ayrıca doktorumun bana anlattığı evreleri hazırlıklı ve sıkıntısız yaşadım.

Artık eskisi gibi ağrısız yürüyebiliyorum. Dr. Selim MUĞRABİ’ye ve bütün ekibine ameliyat öncesi, hastaneye yatış, çıkışı ve sonrasında ki bütün yardımlarından ve ilgilerinden dolayı çok teşekkür ederim.

Sağlıklı günlerde görüşmek üzere.


Ayşe Gökçen DENKEL(Profesyonel Voleybolcu):

Eczacıbaşı Spor Klübünde 7 senedir profesyonel olarak voleybol oynuyorum geçen sezon milli takım kampında tabanımda başlayan ağrılardan dolayı İstanbul Ayak ve Ayakbileği tedavi merkezine geldim. Selim bey ve Semih beyle yaklaşık 6 aylık bir takip ve tedavi dönemi geçirdim.

Aktif olarak spor yaptığım için başlarda çok zorlanmıştım ancak doktorlarımızın yardımıyla sezonu minimum ağrı ve şikayetle bitirip sezon sonunda ameliyat olmama karar verildi. Yaklaşık olarak 4 ay önce ameliyatımı oldum ameliyat sonrası hiçbir komplikasyon veya problem yaşamadım şuanda tam anlamıyla peformans gösterebiliyorum. Bugünkü ulaştığımız sonuca gelmemde bana destek olan doktorlarıma çok teşekkür ediyorum.


Nermin UYSAL

43 yaşındayım. Doğuştan çift taraflı kalça çıkığım vardı. Yıllardır bir sürü doktora gittim ve hiç hoş olmayan şeyler duydum. 6 yıl önce İstanbul Cerrahi Hastanesinde olduğu dönemde Selim Beyle tanıştım. O dönem ameliyat olmaya hazır değildım 6 yıl sonra hazır olduğumda tekrar Selim beyle irtibata geçtim ve ameliyat olmaya karar verdim. Ben hasta – doktor arasında ki enerjiye çok inan biri olarak Selim Bey’e çok inandım ve 5 ay önce sol ayağımdan protez kalca ameliyatı oldum.

Dr.Selim Bey’e ameliyat olduğum için kendimi çok şanslı hissediyorum. Ameliyatım çok başarılı gecti. Selim Bey’e ameliyatımı yaptığı için çok teşekkür ederim… Kalça protezi amelıyatı olmayı düşünen arkadaşlara tavsiyem, ortopedist olan çok doktorla görüşsün, fikir alsın, araştırsın Selim Beyin hem doktor hem insan olarak farkını görecekler. Bu arada Müge Hanımın da yardımlarından ve kaprislerime dayandığı için de cok teşekkür ederim. Hazır olduğum zamanda sağ kalça ameliyatımda görüşmek üzere.


Naki (Magi) Kaya

Ben, 56 yaşında, sporu seven ve yapan yetişkin bir erkeğim. Uzun yıllar futbol, sonra ki 15 sene badminton ve şimdi de 3 seneden beri tenis oynuyorum. Bundan bir ay önce 1 haftalığına Prag şehrini gezmeye gittik. Tabir yerindeyse sabahtan akşama kadar şehri dolaştık. Eve geldikten sonra, daha sonra topuk dikeni olarak adlandırıldığını tahmin ettiğim durum bende yavaş yavaş başladı.

Şu an için haftada 2-3 defa tenis antrenmanı yapıyorum. Spora başlamadan önce bacak kaslarımın ısınması ve sonra da gererek adalelerimi yumuşatıyorum. Özellikle son 4 hafta içinde antrenmandan sonra topuğumun üzerine basamıyorum. Henüz doktora gitmedim. Bugün bu konu hakkında detaylı olarak bilgi almak için internetten bilgi aradım. Bu arayış içinde ilk olarak sizin http://www.uzmantv.com/ sayfasındaki detaylı bilgilerinizin hepsini büyük bir ilgi ile izledim. Ayrıca Kanal D ekranlarında yayınlanan (http://www.youtube.com/watch?v=UaR9SderfCg) “Topuk Dikeni Tedavisi ve Topuk Dikeni Egzersizleri” baslığı altında ki 48 dakikalık yayınlanmış klipinizi izledim. Bu izlediğim videolarda ki konu hakkında ki açıklamalarınıza hayran kaldım.

Özelikle ayak maketinde ki bandın bu hastalıkla nasıl bir bağlı olduğunu açıkladınız. Yapılması gereken egzersizlerin neler olduğunu ve bunun hastalığın tedavisindeki en önemli faktör olduğunu açıkladınız. Tedaviye destek olması için özel tabanlığın yaptırılması ve ona uygun yumuşak tabanlı sportif ayakkabının kullanılması tedaviye nasıl tamamen olumlu etkileyeceğini açıkladınız. Şu anda tanıdıklarımın arasında iki kişi daha bu rahatsızlıktan şikâyetçiler. Onlarda sizin açıklamalı bilgilerinizi tavsiye edeceğim. Ben de yarın tabanlıkla ilgili spor doktoruma başvuracağım. Ama her şeyden önce bu hastalığı bu kadar net anlatan, açıklayan ve tavsiyeleri görsel olarak tatbiki, hiç bir yerde görmedim.

Tüm bilgilendirmeleriniz için, topuk dikeninden rahatsızlığı olan biri olarak, size candan müteşekkirim. Çok teşekkürler ve başarılı çalışmalarınızın devamını dilerim. Tavsiyelerinizi hemen uygulayacağım ve belirli bir zaman sonra size yine dönmek istiyorum. Almanya/Paderborn’dan selamlar.

Saygılarımla Naki Kaya


Hatice Müderrisoğlu

Yedi yıl önce ayağımdaki şikayetim üzerine iki farklı ortopedi doktoruna gittim. Ayaklarımda halluks valgus olduğunu ve ameliyat olmam gerektiğini söylediler. Ancak ben ameliyata karar veremedim ve ameliyat olmadım. Fakat bir gün bir televizyon programında Op. Dr Selim Muğrabi’nin Halluks Valgus ile ilgili açıklamalarını dinledim ve kendisine güvenmeye başladım. Hemen muayenehanesinden randevu aldım ve muayene oldum. Selim Bey ayağımdaki Halluks Valgus’tan kurtulmam için ameliyat gerektiğini söyledi ve kararımı verip ameliyat oldum. Netice çok güzeldi. Bu sene de diğer ayağımdan da şikayetim olunca, tekrar kendilerini arayıp muayene oldum ve ameliyata karar verdik. Ameliyat gene başarılıydı. Kızımda da Halluks Valgus vardı ve benim bu ameliyatımdan sonra ayağımın çok çabuk iyileştiğini görünce “En kısa zamanda ameliyat olmalıyım!” dedi. Doktoruma teşekkürü bir borç bilirken, aynı şikayette bulunanlara doktorum Op. Dr Selim Muğrabi yi tavsiye ederim.


Hatice Güntülü Pekşen

Merhabalar,

38 yaşındayım; 4.ayak parmağım kısa ve öne doğru çıkıktı ve ayrıca her 2 ayağımda Halluks Valgus problemi yaşıyordum. Yıllarca rahat bir şekilde ayakkabı giyemiyordum, ayakkabı seçimlerimi rahat yapamıyordum. Bu sebeplerle uzun bir araştırma yaptım ve bu tür ameliyatların öncesi ve sonrasında olumlu sonuçlar alan insanların referanslarının takibi sonucunda Op. Dr.Selim Muğrabi’de karar kıldım. Ardından Selim Bey’in sahibi olduğu Fulya Ayak Cerrahi merkezinden randevu aldım. Öncelikle ayağımı muayene etti ve ayağımın kontrolünü yaptı Benim neler istediklerimle değil de ayağımın yapısına göre olabilecek en doğru yolu ve ileriye doğru oluşabilecek süreçleri anlattı. Selim Bey’e güvenip tercih etmemin en önemli nedeni de buydu. Randevumun sonucunda ameliyat olmaya karar verdim ve 2 ayağımdan da ameliyat oldum. Ameliyat öncesi ve sonrası ağrım olmadı. Üstelik iyileşme süresinde Selim Bey ve Bahar Hanım her an benimle irtibat içinde oldular.

Sizlere teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız.

Ayak rahatsızlığı olanların mutlaka Dr. Selim Muğrabi’den randevu almalarını öneririm.